5 skrytých signálov, ktoré hovoria, že máte ZABLOKOVANÉ TEPNY!

Krvné zrazeniny sú krvinky podobné želé, ktoré sa tvoria po úraze, aby sa zabránilo nadmernému krvácaniu. Krv v zrazenine sa rozpúšťa po uzdravení zranenia vo väčšine prípadov. Niekedy sa zrazeniny, ktoré sa tvoria v tepnách, nerozpúšťajú sami. Môžu viesť k pľúcnej embólii a mŕtvici. Podľa CDC, mŕtvica zabije viac ako 130 000 Američanov ročne. Niekto v USA trpí každých 40 sekúnd. Každoročne má viac ako 795 000 ľudí v Spojených štátoch mŕtvicu. Asi 610 000 z nich je prvý alebo nový úder. Približne 185 000 úderov je u ľudí, ktorí mali predchádzajúcu mozgovú príhodu.

Typy krvných zrazenín: Arteriálne a venózne

Arteriálne krvné zrazeniny: Arteriálne zrazeniny z tepien a blokujú krv a kyslík, aby sa dostali do orgánov. Medzi hlavné príznaky patria studené ramená a nohy, strata farby na postihnutú oblasť, bolesť svalov alebo kŕče postihnutého miesta, brnenie v nohe alebo paží, slabosť postihnutej oblasti a prsty alebo ruky, ktoré sa cítia chladne na dotyk. Čo sa týka rizikových faktorov pre arteriálne zrazeniny, medzi hlavné patria vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak, cukrovka, fyzická nečinnosť, fajčenie a obezita.

Venózne krvné zrazeniny: Tieto sa rozvíjajú veľmi pomaly, zvyčajne po traume alebo operácii. Príznaky žilovej zrazeniny zahŕňajú žilu, ktorá je bolestivá alebo ťažká na dotyk, bolestivá alebo zapálená koža a sčervenalú kožu nad postihnutou žila.

5 skorých príznaky a symptómy upchatých tepien

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*