JEDEN POHĽAD DO ZRKADLA A ODHALÍTE VÁŠ ZDRAVOTNÝ STAV 1/3

Každý najlepšie pozná vlastnú tvár. Podľa nej si nevedomky vyberáme, kto nám je sympatický a kto sa nám nepozdáva. Okrem nedokonalostí krásy, ktoré sa snažíme zakryť, nám naša tvár prezradí aj niečo oveľa podstatnejšie.  Tvár je totiž výborným ukazovateľom zdravotného stavu nášho organizmu ako takého.

 

Žltá pokožka a nažltlé oči

Najčastejšie nám žltá farba prezradí, že naše telo má problémy so spracovaním odpadu, ktorý vyniká pri štiepení červených krviniek. Pre deti narodené pred 38 týždňom je žltá farba pokožky bežná, nakoľko ich pečeň ešte nie je dostatočne vyvinutá a nepracuje tak, ako by mala. V dospelom veku žltá farba kože a očných bielkov už môže naznačovať vážne zdravotné problémy.

Napríklad vírusové infekcie – mononukleóza, hepatitída, problémy s pečeňou, žlčníkom či pankreasom, ale aj nadmerné užívanie alkoholu.

Ochlpenie na netradičných miestach

Ochlpenie na miestach, kde bežne nerastie (muži okolo uší, ženy na brade) nie je nič neobvyklé, ak máte 50 rokov a viac. Vekom sa stáva, že chĺpky rastú na menej tradičných miestach. V prípade žien v mladšom veku však ochlpenie tváre môže signalizovať vážnejší problem s hormonálnym systémom. Ochorenie – syndróm polycistických vaječníkov – môže sťažiť aj pokusy o otehotnenie.

Znamienka

Znamienka sú tmavšie škvrny, niekedy až hrbolčeky na pokožke tela. Vo väčšine prípadov sú len neškodnou súčasťou nášho života. Preventívna prehliadka znamienok však môže včas diagnostikovať vážnu chorobu – rakovinu kože.

Keď ide o znamienka, nenechávajme nič na náhodu.

  • Asymetria – znamienko mení svoj tvar, je rôzne zakrivené, tvar nie je rovnomerný
  • Farba – nie je jednotná
  • Ohraničenie znamienka – nie je súvislé
  • Veľkosť – väčšie ako hrášok
  • Zmena tvaru alebo veľkosti

Vo všetkých vyššie spomínaných prípadoch radšej navštívte odborníka, aby ste sa uistili, že všetko je v poriadku.

Opary

Opary sú najčastejším ochorením, ktoré dokáže potrápiť pery a ústa. Sú spôsobené vírusom. Vo väčšine prípadov sa tento virus dostal do tela už v mladšom veku prostredníctvom slín. V tele virus prežíva a nedá sa ho zbaviť. Vypukne v pľuzgieriky a vriedky v čase, keď máme oslabenú imunitu, sme v strese, nervózni, unavení alebo pridlho na slnku. Opar sa zvyčajne sa po pár dňoch stratí. Ak vás však trápi dlhodobo a objavuje sa často, navštívte lekára.

 

 

Pokračovanie v ďalšom článku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*