Konečne ZÁCHRANA pre každého, koho neustále trápi chrípka, alergie a má problémy s dýchaním. Táto lacná rada mi pomohla za pár dní a problémy sa už nikdy nevrátili…

Moja lekárka bola zo mňa zúfalá – nádcha sa ma držala nepretržite od zimy, čiže niekoľko mesiacov bez prestávky. Skúšala som sa naparovať, doma som mala snáď všetky značky sprejov do nosa a siahla som aj po liekoch proti nádche a prechladnutiu z lekárne…

Pomohla mi až jednoduchá rada pani z ORL čakárne, ktorú mi schválila aj lekárka. Ja ju dnes odporúčam každému, kto má podobné problémy. Všetko, čo potrebujete je obyčajná voda.

Áno, ani ja by som tomu neverila, keby neskúsim. Ešte je treba povedať, že ak máte poškodenú sliznicu, o používaní metódy sa poraďte určite s lekárom.

Koniec nádchy rýchlo a hlavne nadlho!

Pre tých, ktorých trápi chronická nádcha, kašeľ, alergie, neustále upchatý nos či dokonca bolesti hlavy. Všetko, čo potrebujete je voda a soľ (najlepšie morská soľ). Na začiatok si pripravte z menšej dávky (ja dnes robím z 1 l prevarenej vody a 1 lyžičky soli), stačí vám 250 prevarenej vody a ¼ lyžičky morskej soli.

Zmes necháte úplne vychladnúť, prelejete do prázdnej nádobky od nosového spreja (aby ste nevyliali, použite striekačku). Potom si prstom zapcháte jednu nosovú dierku, do druhej jednoducho vstreknete soľný roztok a potom vyfúknete. Rovnako opakujte postup s druhovú nosnou dierkou. Roztok používajte podľa potreby, pomôže už o pár dní.

Ide o preplachovanie nosových dierok na ktoré sa používa špeciálna nádobka zvaná tiež sloník (možno normálne zakúpiť v lekárni). Postavíme sa nad umývadlo a hlavu nakloníme do uhla približne 45 stupňov (jedna nosná dierka je vyššie, druhá nižšie).

Do dierky, ktorá je vyššia nalejem pomocou nádobky soľný roztok tak, aby voda vytiekla druhú dierkou. Počas celého postupu je potrebné silne dýchať ústami, inak sa vám tekutina dostane aj do úst. Tento postup potom opakujeme aj s druhou dierkou. Chce to trochu cviku, preplachovanie nemusí ísť hneď každému, ale v princípe je to úplne jednoduché.

Čo môžete čakať:

– uvoľnenie nosa a dýchanie bez problémov
– dlhodobé zlepšenie problémov a celkový ústup nepríjemných príznakov – treba aplikovať aspoň 1 týždeň
– vyššia odolnosť voči infekciám
– v prípade akútneho ochorenia dýchacích ciest rýchlejšie vyliečenie a úplne zotavenie

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *