Tento kvet nájdete na každej lúke! Zalejte ho olejom a dostanete zázračnú domácu medicínu, najmä pre ženy po 40tke…

Blíži sa vám 40 rokov alebo už to máte dokonca za sebou? Začínajú vás trápiť nejaké zdravotné komplikácie? Chceli by ste podporiť činnosť svojho organizmus, ale nechcete do seba zbytočne pchať lieky a umelé doplnky stravy? Dávate prednosť radšej prírodným metódam? Ak áno, potom pre vás máme drahé ženy úžasnú správu. Túto rastlinku stačí v prírode len správne určiť, odtrhnúť si pár kúskov, doma ju zaliať olejom a vytvoríte skvelý elixír, ktorý podporí vaše zdravie. Nemusíte sa báť, že by sa jednalo o nejakú burinu. Ide o zázračnú rastlinku, ktorú by rozhodne mali poznať všetky ženy okolo 40.roku života.

Zdravie priamo z prírody

Zrejme je vám jasné, o akú rastlinu sa jedná. Áno, ide o tradičnú ďatelinu lúčnu, ktorú nájdete takmer na všetkých miestach našej krajiny, samozrejme skôr na lúkach. Narazíte na ňu však azda pri každej prechádzke, a práve v tomto období nimi začínajú byť obsypané všetky lúky. Možno aj na trávniku pred vaším domom budete mať to šťastie. Nejde len rastlinu peknú na pohľad, ale aj o veľmi užitočnú bylinku, ktorá sa v ľudovom liečiteľstve používa dlhé veky. Predovšetkým pre ženy je skvelou voľbou, však pomôcť dokáže každému.

Prečo by mali ďatelinu lúčnu poznať hlavne ženy?

Tu je niekoľko zásadných bodov, ktoré je dobré vedieť. Ďatelina lúčna obsahuje látky izoflavóny, ktoré pôsobia veľmi podobne ako ženský hormón estrogén. V prípade návalov horúčavy alebo príznakoch menopauzy, je táto rastlinka skvelou voľbou. Ďalej pôsobí skvele pri bolestiach pŕs a upravuje nepravidelnú menštruáciu. Pôsobí ako prevencia proti rakovine prsníka a má schopnosť čistiť rany.

Tlmí silné bolesti

K ďalším skvelým účinkom patrí hlavne pomoc pri zápaloch priedušiek, kašli či prechladnutí. Rovnako tak dodáva ďatelina úľavu v prípade dne alebo reumatizmu. Ak chcete prečistiť svoje telo, bude ďatelina skvelým riešením. Najviac však pomáha, pri už spomínanej menopauze a tlmí bolesti prsníka pri hormonálnych zmenách. Rozhodne by ho mali ženy vyskúšať.

Čaj, obklad, tinktúra

Ďatelinu je samozrejme možné využiť mnohými spôsobmi a veľa ľudí má veľa nápadov. My vám ponúkneme tie najzákladnejšie. Z ďateliny lúčnej si môžete urobiť skvelý čaj z jeho sušených kvietkov. Ďalej si z jeho odvaru môžete urobiť obklad na rany. Skvelým riešením je tiež ďatelinová tinktúra z bieleho alkoholu. Nutné je skladovať ju na tmavom a teplejšom mieste, aspoň tri týždne. Možno ju užívať vnútorným aj vonkajším spôsobom. Zdolajte menopauzu hladko s pomocou úžasného pomocníka.

Liečivý olej z ďateliny

Nazbierajte fialové kvetiny ďateliny a nechajte ich v tieni na niekoľko hodín, aby malé chrobáčiky z hlávok mohli vyliezť. Potom nasypte do pohára a nalejte na ne olej (ideálne panenský) tak, aby boli pokryté všetky časti rastlinky.
Vložte pohárik do vodného kúpeľa a jemne zahrievajte. Účinné zložky sa sa začnú najlepšie uvoľňovať pri teplote približne 40 ° C. Nechajte vo vodnom kúpeli asi 90 minút. Potom odstráňte z tepla a nechajte odpočívať ešte dva až tri dni pri izbovej teplote. Kvety pretlačte cez filter alebo gázu a naplňte olej do tmavých sklenených fliaš.

Použitie oleja z ďateliny

Denná masáž s ďatelinovým olejom pôsobí proti starnutiu pokožky a vráskam. Postačujúce je veľmi úsporné dávkovanie, príliš veľa oleja by sa absorbovalo len pomaly a spôsobilo, že pokožka bude mastná. Antioxidanty obsiahnuté v ďateline chránia pokožku pred poškodením spôsobeným UV žiarením. Izoflavóny udržiavajú pokožku hladkú a pevnú.

Masáž prsníka týmto  môžu zmierniť bolesť spôsobenú menopauzou. Fitoestrogény v ďateline stimulujú regeneráciu a rast buniek prsníka a môžu tak pôsobiť proti rakovine prsníka.

zdroj: prosvet.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *