Natrela si ju na kožu a toto bol výsledok! Každý ju má doma ale takmer nikto ju nevyužíva, je pritom lacná a takmer zadarmo…

Často je to prvá vec, na ktorú myslíme, keď ráno vstaneme z postele. Zvyčajne si ju spájame s priamou konzumáciou a občerstvením, ale netušíme o jej mnohých ďalších využitiach v starostlivosti o pleť a v domácnosti. V súčasnosti je jedným z najobľúbenejších a najčastejšie konzumovaných nápojov na svete. Azda neexistuje človek, ktorý by ráno neocenil šálku teplej kávy.

Je chutná, neodolateľná a dodáva nám energiu. To už vieme. O káve však poznáme niekoľko naozaj zaujímavých faktov, o ktorých nevieme.

Vedeli ste napríklad, že kávová usadenina môže byť celkom užitočná v domácnosti, a dokonca aj ako súčasť vašej kozmetickej starostlivosti? Na druhej strane, hustá kávová usadenina, ktorá zostáva na dne šálky a ktorú vyhadzujeme v domnení, že je zbytočná, môže byť v určitých situáciách skutočnou záchranou.

Kávovú usadeninu stačí vysypať na papier na pečenie a nechať ju vyschnúť

13 spôsobov použitia kávovej usadeniny

1. Celulitída

Kávová usadenina je vynikajúcim prostriedkom proti celulitíde. Nie je prekvapením, že takmer každý krém a gél proti celulitíde obsahuje kofeín. Čudujete sa, prečo ste sa nad tým nikdy nezamysleli? Zmiešajte kávovú usadeninu s trochou kuchynského oleja (slnečnicový, olivový) a pripravte si najúčinnejší a 100% prírodný krém proti celulitíde, ktorý vás nebude stáť nič navyše.

2. Mydlo

Ak nechcete používať mydlo, použite namiesto neho kávu. Možno vás to prekvapí, ale kávovou usadeninou si môžete veľmi dobre vyčistiť ruky. Má spevňujúce a exfoliačné vlastnosti, ktoré dokážu s ašou pleťou urobiť zázraky. Vyskúšajte to a presvedčte sa sami.

3. Vlasy

Káva dodá vašim vlasom všetky potrebné živiny a dodá im energiu ako žiadna iná maska na vlasy. Je obzvlášť účinná na tmavé vlasy, ktoré rozjasní.

4. Proti tmavým kruhom pod očami

Zmiešajte kávovú usadeninu s trochou olivového oleja a túto zmes naneste na kruhy pod očami. Káva je vynikajúca nielen proti tmavým kruhom, ale aj proti ovisnutým očným vačkom. Vaša tvár bude vyzerať žiarivo a sviežo. S kávou úplne obnovíte pokožku pod očami.

5. V chladničke

Ak sa nemôžete zbaviť zápachu v chladničke, kávová usadenina vám v tomto smere naozaj pomôže. Káva je vynikajúcim neutralizátorom pachov zo všetkých druhov potravín. Kávovú usadeninu stačí vložiť do chladničky a vôňa po niekoľkých hodinách zmizne.

6. Proti hrdzi na grile

Každý miluje grilovanie, ale nikto nechce po použití grilu čistiť lepkavý a špinavý gril. Preto vám ukážeme najlepší trik na čistenie grilu. Naneste kávovú usadeninu na čistiacu hubku a umyte špinavý gril. Opláchnite ho horúcou vodou a zbavíte sa všetkých nečistôt jedným ťahom.

7. Abrazívne

Namiesto chemikálií môžete ako čistiaci prostriedok použiť kávovú usadeninu. Vyčistí hrnce, panvice a rôzne iné povrchy. Navyše ušetríte peniaze za iné čistiace prostriedky. Na tento účel by ste ho však určite mali vyskúšať!

8. Proti mravcom

Káva môže byť v prípade zamorenia mravcami skutočným záchrancom. Má silný zápach, ktorý maskuje stopy mravcov, ktorí potom nemôžu nájsť cestu domov.

9. Proti blchám

Káva je účinná aj proti blchám. Stačí votrieť trochu kávovej usadeniny do srsti alebo srsti psa a jemne ju vmasírovať. Blchy okamžite zmiznú a váš domáci miláčik sa bude cítiť úžasne.

10. Proti osám

Do ohňovzdornej nádoby nasypte trochu kávovej usadeniny a zapáľte ju. Všetky osy sa tak dajú zahnať za niekoľko sekúnd. Vošky neznášajú vôňu kávy.

11. Proti slimákom

Ak máte v záhrade problémy so slimákmi, káva vám môže byť veľkým pomocníkom. Slimáky, podobne ako osy, neznášajú vôňu kávy. Stačí posypať pôdu kávovou usadeninou a môžete si byť istí, že sa ich v okamihu zbavíte.

12. Proti mačkám

Ak vás rozčuľujú mačky v susedstve, káva vám opäť pomôže. Posypte dom kávovou usadeninou a vytvorte neviditeľnú bariéru, ktorá ich udrží v bezpečnej vzdialenosti od vás.

13. Hnojivo

Káva je bohatá na množstvo živín, ako je dusík, draslík a fosfor, a preto je skvelým hnojivom. Pomôže to aj vašim rastlinám. Stačí, ak na pôdu nasypete trochu kávovej usadeniny.

Vyskúšajte to aj vy a dajte nám vedieť v komentároch.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku so svojími priateľmi.😉

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*