Konope lieči rakovinu: Prečo to štátne orgány zatajujú?

Konope je v USA zaradené do prvej kategórie, čo znamená, že má len malé alebo žiadne liečivé účinky. A to aj napriek tomu, že USA majú patenty, ktoré hovoria o opaku.

Liek Marinol, ktorý schválil americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), je v podstate syntetický THC (účinná zložka konope). K dnešnému dňu sú státisíce, ak nie milióny ľudí na celom svete vo väzení za porušenie zákonov týkajúcich sa tejto liečivej rastliny, ktorá je na zozname zakázaných drog.

Ak však štátne orgány a ich vlastníci z neho vyberú účinnú látku a naúčtujú vám za ňu vysokú cenu, potom je všetko v poriadku.

Prečo je to tak? Vysvetlíme vám…

Vláda USA, ako aj všetky ostatné vlády a vládne agentúry v iných krajinách, si dobre uvedomujú liečivé účinky konope. Ako by aj nemohli? Veď konope sa ako liek používa už najmenej 10 000 rokov. Dokonca aj v západných krajinách už viac ako 100 rokov. Nachádza sa v desiatkach rôznych voľnopredajných liekov na najrôznejšie ochorenia – od liekov proti bolesti cez lieky proti nevoľnosti až po elixíry na spanie.

Prečo z nej urobili nelegálnu drogu?

Ak by sa totiž konope stalo úplne legálnym, farmaceutické spoločnosti by prišli o bilióny dolárov a eur. Väčšina ľudí si dnes neuvedomuje, že vlády rôznych krajín už desaťročia pomáhajú farmaceutickým spoločnostiam zabetónovať prírodné terapie. Konope je len jedným z nich, pretože existuje mnoho ďalších potlačených prírodných liečebných postupov.

Ako prezident Nixon zistil presne to, čo zistiť nechcel. Americká vláda vie, že konope lieči rakovinu, už od roku 1974. V roku 1972 prezident Nixon požadoval vyšší rozpočet na vojnu proti drogám. Myslel si, že ak sa mu podarí dokázať súvislosť medzi fajčením konope a rakovinou pľúc (podobne ako pri cigaretách), Kongres schváli vyšší rozpočet.

Medical College of Virginia 2 roky vykonávala  štúdie o účinkoch THC na ľudský organizmus.

Ukázalo sa však, že keď sa THC konzumuje vo vysokých koncentráciách (napríklad vo forme konopného oleja), napáda všetky zmutované rakovinové bunky v tele a zároveň posilňuje a omladzuje zdravé bunky. Inými slovami, objavili dokonalý liek na rakovinu. Účinkuje rýchlo, spoľahlivo, na mnohé typy rakoviny, vo všetkých štádiách a s nulovými škodlivými vedľajšími účinkami (na rozdiel od chemoterapie, ktorá zničí celé telo a zabije najmenej 1 pacienta z 5).

To však stále nie je všetko. Ďalší výskum ukázal, že THC rozpúšťa všetky druhy nádorov a dokonca dokáže zabíjať baktérie odolné voči antibiotikám. Keď sa prezident Nixon dozvedel túto správu, bol rozzúrený. Všetko vyhodil do koša a štúdiu označil za tajnú. V roku 1976 jeho nástupca, prezident Ford, ukončil všetok verejný výskum konope a udelil výhradné práva veľkým farmaceutickým spoločnostiam.

Nepodarilo sa im však vyvinúť syntetickú formu THC, ktorá by mala rovnaké liečivé účinky ako prírodný THC, ale bez omamného účinku na telo.

Ako sa táto tajná správa dostala na verejnosť?

Táto tajná správa bola zverejnená len vďaka dlhoročnému úsiliu obetavých lekárov a právnikov, ktorí o ňu požiadali na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Štátne orgány celý čas klamali. Mali na to niekoľko dôvodov. Jednou z nich, ako už bolo spomenuté, boli farmaceutické spoločnosti. Minuli miliardy dolárov na presadzovanie, aby konope zostalo nelegálne, pretože na predaji chemoterapie a fiktívnom výskume rakoviny zarobili bilióny.

Dobre vedia, že pacienti s rakovinou a ich rodiny sú ochotní minúť celé svoje celoživotné úspory alebo dokonca predať svoje domy, len aby mohli zaplatiť chemoterapiu a iné lieky proti rakovine. Často sa stáva, že títo ľudia minú všetky svoje peniaze a ich blízky nakoniec aj tak zomrie. Keby verejnosť vedela, že vládne agentúry 40 rokov klamali, že sa mohli zachrániť milióny životov a že umierajúci si mohli doma vypestovať rastlinu v kvetináči, ktorá by ich zachránila… verejnosť by bola na politikov veľmi, veľmi nahnevaná.

Nezabudnite, že vláda USA vlastní mnoho patentov na konope. V patente USA 6630507 sa nepochybne uvádza, že kanabinoidy (látky z konope) sú užitočné pri prevencii a liečbe širokej škály ochorení vrátane:

  • autoimunitné ochorenia
  • mŕtvica
  • zranenia
  • Parkinsonova a Alzheimerova choroba
  • demencia
  • HIV

Patent udelený v roku 2003 bol vydaný Národným inštitútom zdravia a je pridelený Ministerstvu zdravotníctva USA. V informačnom veku však už nemôžu svoje lži o konope udržiavať pri živote.

Pozor, existujú 2 druhy konopného oleja. Jedna lieči, druhá nie

Ak ste náhodou v obchodoch narazili na konopný olej a tešili ste sa, že tento liek na rakovinu už môžeme dostať, nepotešíme sa. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o druh, ktorý nelieči.

Dovoľte, aby sme vám to vysvetlili

Zložka, ktorá lieči rakovinu, je THC a je rozpustná len v tukoch a alkohole. Preto ho niektorí užívatelia konope pražia na masle a potom ho pridávajú do sušienok.

Prvý typ oleja, ktorý obsahuje THC, sa vyrába rozdrvením konope a jeho následným zaliatím čistým alkoholom (čo najbližšie k 100 %). Tento alkohol sa potom precedí a pomaly zahrieva, aby sa odparil. To, čo zostane, je v podstate „čistý liek“ vo vysoko koncentrovanej forme.

 

Druhý typ oleja, ktorý neobsahuje THC, sa vyrába lisovaním konopných semien za studena, aby sa z nich získali zdravé tuky. Tie sú síce pre telo veľmi zdravé (obsahujú omega mastné kyseliny), ale neobsahujú THC. Pravdepodobne preto je tento konopný olej legálny a môžete si ho bežne kúpiť v obchode.

Záver

Teraz si uvedomujeme, ako sa niektorí ľudia pokúšajú zohnať alebo vyrobiť si vlastný konopný olej obsahujúci THC. Jediné miesto, kde sa dá získať, sú lekárne v krajinách, kde je konope legálne. Bohužiaľ, Slovensko a Česká republika medzi ne nepatria, resp. patria ale s vysokými obmedzeniami.

Ak si ho chcete vyrobiť sami, dôrazne vám to neodporúčame

Prvým dôvodom je, že ide o veľmi komplikovaný a dokonca nebezpečný proces kvôli alkoholovým parám a hrozbe ich vznietenia alebo výbuchu. Druhým dôvodom sú možné právne dôsledky, ak vás pri tom prichytia.

Jedinou možnosťou je zrejme vycestovať do krajiny, kde je THC legálne. A liečbu uskutočniť priamo tam, pretože takýto olej sa do Českej republiky ani na Slovensko legálne dovážať nemôže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *