Matka sa lúčila s dcérkou, ktorá umierala na leukémiu. V tej chvíli jej povedala 5 slov, na ktoré nikdy nezabudne…

Abby Furcová nevie, čo to znamená mať normálne detstvo, pretože od svojich štyroch rokov trpí leukémiou. Lekári jej dávali len 20 % šancu na prežitie, no Abby už šesť rokov statočne bojuje s touto zákernou chorobou!

Desaťročné dievča podstúpilo nespočetné množstvo rádioterapií a chemoterapií. Transplantácia kostnej drene zlyhala, a predsa… Abby žije! Abby zažila lepšie aj horšie časy… V roku 2013 sa zdalo, že nad chorobou nadobro zvíťazila, a dokonca mohla konečne chodiť do školy, pripojiť sa k vysnívanému futbalovému tímu, vstúpiť do radov skautov…

Byť ako každé iné dieťa. Obdobie radosti, žiaľ, netrvalo dlho.

Leukémia opäť zaútočila, dokonca ešte agresívnejšie. Abby bola prakticky znehybnená bolesťou, dievča sotva dokázalo hovoriť.
Transplantácia kostnej drene zlyhala a malá pacientka trpela čoraz viac – jej obličky boli čoraz slabšie. Lekári pripravili Abbyinu rodinu na najhoršie. Rodičia dievčaťa začali organizovať jej pohreb, starí rodičia a sestry ju sledovali na každom kroku…
Nikto nečakal, že malá Abby má plán, ktorý s obrovským úsilím a vôľou pomaly realizuje dodnes!

Lekári súhlasili, aby sa pacient vrátil domov. Dávali jej maximálne 48 hodín života a rodina chcela, aby Abby odišla obklopená svojimi blízkymi vo vlastnej izbe.

Tam Abby sotva otvorila oči a povedala niečo, na čo jej rodina nikdy nezabudne:

“Ešte toho musím veľa zažiť.“

Lekári nemohli uveriť tomu, čo sa stalo! Ich umierajúci pacient sa začal po malých krokoch zotavovať. Podľa jej ošetrujúceho lekára Dr. Jacoba Wesslera: „Má svoje lepšie a horšie dni, ale ak tento pokrok niečo naznačuje, leukémia definitívne prehráva s vytrvalosťou a vôľou žiť tohto statočného dievčaťa!

Držíme jej palce, aby sa čo najskôr vrátila do školy a užívala si detstvo.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*