Jej manžel utiekol za mladšou milenkou a nechal ju s dvomi deťmi. Ona sa na to zrútila, ale deti ju v tom nenechali samu…

Po 11 rokoch manželstva ženu opustil manžel. Nechal svoju ženu s deťmi samu a odišiel za inou ženou. Práve to povedal svojej žene a odsťahoval sa. Malý chlapec mal päť rokov a jeho mladšia sestra len štyri. Manželka sa potom zrútila, pretože nezvládala starostlivosť o deti, prácu a ešte aj starostlivosť o domácnosť.

Žena pochybovala, či to vôbec zvládne

Matka dvoch malých detí len dúfala, že rozvod nebude mať vplyv na ich duševný stav. Chcela, aby sa mali rovnako dobre, a snažila sa o to. Sama však bola psychicky na dne a po niekoľkých dňoch sa zrútila. Ale opäť sa vzchopila, pretože mala deti a nechcela, aby videli, ako trpí. Chcela pre nich dobrý život, bez ohľadu na to, aká zle na tom bola.

Každú nedeľu chodili do kostola a stalo sa to aj tentoraz. Každý všedný deň ich vodila do školy, pomáhala im s domácimi úlohami a starala sa o nich, akoby boli celá rodina. Stále však bola smutná z manželovho odchodu. Bola trochu stratená v živote a hľadala svoje miesto v ňom. Od rozvodu uplynuli dva roky a jedného dňa sa kňaz rozhodol pripraviť svojej manželke prekvapenie.

Deti spoločne prekvapili svoju matku

Na svätej omši pri príležitosti Dňa matiek kňaz hovoril o veľkej úlohe, ktorú v našom živote zohrávajú naše matky. Starajú sa o nás celý život, aj keď sme dospelí. Požiadal preto deti, aby vybrali kvety a pozdravili nimi svoju matku. Po omši im matka povedala, aby sa chytili za ruky a išli spolu domov. Aké bolo jej prekvapenie, keď jej vlastné deti darovali nádherné kvety.

Chlapček sa usmial na svoju mamu, pohladil ju po líci a povedal jej, že jej dal tieto kvety, pretože aj ony potrebujú jej starostlivosť, rovnako ako jej deti. Matka sa rozplakala a objala obe deti. Je krásne, ako sa aj malé deti dokážu tešiť z maličkostí, pretože sú pre ne dôležité. Ako vidíte, je im jedno, koľko majú hračiek, ale milujú svoju mamu, pretože sa o ne každý deň stará.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*