Magická bylina z východu, ktorá zvyšuje mužské libido!

Korean Ginseng

Ženšen mnohým z nás niečo hovorí, ale presne definovať, na čo sa vlastne používa, je pre bežného laika veľmi ťažké. Napriek tomu je ženšen dôležitou bylinou, ktorej vlastnosti pozná každý skúsený lekárnik. Ak trpíte únavou, túžite po zotavení po operácii, bojujete s metabolizmom alebo nízkym libidom, prípadne riešite problémy s prechodom, mali by ste sa začať zaoberať ženšenom. Tu vám prezradíme tajomstvo ženšenu, ako ho používať a na čo ho používať.

Magická bylina z východu

Podľa starých východných legiend môže odvar z koreňa ženšenu dodať človeku silu, povzbudiť ho a pomôcť mu pri liečbe vážnych chorôb. Okrem toho mnohí ľudia v Číne, Kórei a východnom Rusku stále veria, že táto nenápadná trvalka dokáže postaviť na nohy aj smrteľne chorých pacientov. Názory lekárov, ktoré sú podložené dlhoročným klinickým výskumom, sú o niečo umiernenejšie. Napriek tomu potvrdzujú, že ženšen je vhodným liekom pre ľudí oboch pohlaví a všetkých vekových kategórií. Má množstvo liečivých vlastností a účinne pomáha pri liečbe rôznych patologických stavov.

Ženšen áno, ale s mierou

Korene ženšenu sú bohaté na vitamíny B a C, fosfor a mnohé ďalšie látky prospešné pre ľudské zdravie. Dávajte si však pozor! Ženšen by sa nemal užívať so silným čajom, kávou alebo alkoholickými nápojmi. Účinné zložky tejto rastliny totiž zvyšujú jej účinok, čo spôsobuje nadmerné nervové vzrušenie a ďalšie negatívne dôsledky. Pokiaľ ide o vedľajšie účinky, táto trvalka ich má veľmi málo. Predávkovanie ženšenom však môže spôsobiť bolesti hlavy, zvýšenie krvného tlaku, zrýchlenie srdcovej činnosti, hnačku, nevoľnosť a vracanie.

Ženšen v ľudovom liečiteľstve

Ženšen mal vždy svojich zástancov, ktorí dobre poznali jeho účinky na ľudský organizmus. Bolo napríklad známe, že odvar pomáha zmierniť fyzickú a duševnú únavu, pomáha obnoviť chuť do jedla a zlepšuje sexuálne funkcie. Tradične sa dokonca predpokladalo, že výťažky zo ženšenu pomáhajú pri depresii. Okrem toho prípravky ženšenu stimulujú kardiovaskulárny systém, normalizujú krvný tlak a hladinu cukru v krvi. V ľudovom liečiteľstve sa ženšen vždy používal buď vo forme tinktúr, alebo aj mastí a odvarov.

Používa sa aj na liečbu mužských spermií

Odvar z koreňa tejto trvalky má zvláštny účinok na telo silnejšieho pohlavia. Prospešné látky obsiahnuté v tejto rastline zvyšujú pohyblivosť spermií a zlepšujú prekrvenie pohlavných orgánov, čím zabezpečujú stabilnú a dlhotrvajúcu erekciu. Pravidelná konzumácia ženšenu tak môže zlepšiť sexuálne funkcie a zvýšiť mužské libido.

Na dosiahnutie požadovaného výsledku sa odporúča užívať ženšenový odvar aspoň jeden mesiac. Zároveň vylúčte zo stravy silnú kávu, pretože kombinácia týchto dvoch produktov nevedie k ničomu dobrému.

Pomáha ženám prekonať nepohodlie

Pravidelné užívanie odvaru z koreňa ženšenu umožňuje ženám zbaviť sa nepríjemných pocitov a prípadnej bolesti počas menštruácie. Zmierňuje tiež výkyvy nálad spojené s hormonálnymi zmenami a pomáha ženám prekonať tzv. návaly horúčavy. Pravidelné užívanie ženšenového odvaru preto pomáha ženám ľahšie vstúpiť do menopauzy. Odporúča sa piť takýto liek denne pred jedlom počas 2-3 mesiacov. Ako vidno, ženské telo bude mať z tejto rastliny o nič menší úžitok ako mužské.

Ženšen pre deti je diskutovanou témou

Odborníci stále diskutujú o tom, či je ženšen vhodný na užívanie deťmi. Niektorí odborníci tvrdia, že odvar z tejto rastliny dokáže pri správnom dávkovaní skutočné zázraky. Pediatri však upozorňujú, že ženšen sa môže používať na liečbu detí až od 14 rokov, a to len pod dohľadom odborníka.

Opatrnosť je na mieste, pretože rastlina výrazne ovplyvňuje nervový systém – u mladých pacientov môže spôsobiť nespavosť a podráždenosť. Okrem toho užívanie ženšenu vedie aj k zvýšeniu srdcovej frekvencie dieťaťa.

To môže mať za následok krvácanie z nosa, závraty a zmeny krvného tlaku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*