Masírovaním týchto bodov som sa zbavil nádchy do 5 minút!

Len málo ľudí verí, že bežné prechladnutie môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Jednoduchá masáž určitých oblastí tváre môže pomôcť telu rýchlejšie sa zotaviť. Hunsen Lu, lekár čínskej medicíny, odporúča túto účinnú metódu, ktorú vám dnes predstavíme. Lekári čínskej medicíny veria, že najdôležitejší je správny prietok krvi do svalov a tkanív. Ak krv stagnuje na určitom mieste v tele, vytvára ideálne podmienky pre vznik rôznych ochorení a zápalov.

A naopak – správny prietok krvi umožňuje telu rýchlejšie a ľahšie sa uzdraviť. A práve preto masírovanie určitých bodov prispieva k uzdraveniu a regenerácii.

Ako masírovať?

Masírujte končekmi prstov body znázornené na úvodnom obrázku počas jednej minúty. Tlak na bod by mal byť silný, ale buďte opatrní, nemali by ste cítiť žiadnu bolesť.

Na smere pohybu nezáleží – môžete masírovať v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek. Je však veľmi dôležité cítiť tlak na body. Vaša nádcha sa prakticky zastaví po prvej masáži. Ak je to potrebné, neváhajte masáž zopakovať dvakrát alebo trikrát.

Ktoré body na odstránenie nádchy masírovať a ako ich nájsť

Bod č. 1.

Ak si predĺžite líniu obočia, nájdete tento bod priamo na začiatku nosa.

Bod č. 2.

Symetrické body na oboch stranách tváre. Súčasne stlačte tieto sotva viditeľné jamky, ktoré sa nachádzajú asi centimeter od vonkajšej strany obočia.

Bod č. 3.

Súčasne masírujte tieto dva symetrické body, ktoré sa nachádzajú na začiatku nosa.

Bod č. 4.

Súčasne masírujte tieto dva symetrické body vzdialené od nosa jeden palec.

 

Vyskúšajte a dajte nám vediet v komentároch :).

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*