Mladá matka sa radšej tvári, že nič nevidí: Nechcem prísť o deti, ktoré milujem…

„Na začiatku bolo všetko krásne. Mala som ružové okuliare, cez ktoré svet, a najmä náš vzťah, vyzeral krásne a nekomplikovane. Do vzťahu sme sa vrhli priamo, nič nám nestálo v ceste, bola to vášeň. Naozaj sme sa milovali,“ začína Eva svoje rozprávanie trpko. Teraz je vzťah v troskách, ale Eva stále nedokázala svojho partnera opustiť.

Dieťa nemôže zachrániť vzťah!

Nebolo potrebné odkladať svadbu, chcela deti a Peter bol pre ňu ten pravý. O rok neskôr sa narodilo prvé dieťa a vzťah sa začal otriasať v základoch. „Po narodení Adele to medzi nami začalo trochu škrípať. Myslel si, že všetko robím zle. Nič nestačilo. Aby sa vyhol neustálym konfliktom, pretože som sa chcela brániť, Peter začal zostávať v práci. Keď bol doma, vždy si našiel dôvod, aby ma urážal a neustále ma poučoval. Len jeho výchova bola najlepšia. Ale nechcel mi s ničím pomôcť. Bláhovo som si myslela, že druhé dieťa náš vzťah napraví, že sa z toho dostaneme. Ale ako sa dalo očakávať, nestalo sa tak. Naopak, všetko sa zhoršilo,“ rozpráva 37-ročná matka takmer klasický príbeh.

Čo teraz? Vzťah je v troskách. Peter vycítil jej strach a začal ju psychicky týrať.

Vyhrážal sa jej, že ak sa rozvedú, odoberie jej deti. Nedokázala sa s tým vyrovnať a nenašla v sebe silu nadávať. Tak sa snažila žiť svoj život. „Tým, že som prestala situáciu riešiť, sa naše emócie trochu upokojili. Prestal nadávať. Začal sa skutočne venovať deťom. Nech je akýkoľvek, myslím, že je to dobrý otec. Ale ako partner ma úplne sklamal,“ hovorí Eva.

Paralelné vzťahy sa neskončili

Čas trochu otupil rodinné problémy ako voda. Napriek tomu tam sú. Žena dobre vie, že to nie je ideálne, ale deti svojho otca milujú a ona im ho nechce vziať. Uvedomuje si, že sama nemá dostatok citu a lásky, a to ju veľmi trápi. Peter sa podľa nej problémov neobáva. On žije svoje paralelné vzťahy niekoľko nocí a ona sa tvári, že to nevidí. Jej deti sú pre ňu dôležitejšie. V súčasnosti sú na rebríčku dôležitosti oveľa vyššie.

„Keď vyrastú, vyriešim to. Určite to bude jednoduchšie. Som si istá, že dnes by som mala iný život, ale nemôžem. Veľmi sa bojím, čo by sa stalo, keby sme sa rozviedli. Urobil by všetko pre to, aby som prišla o svoje deti. Je schopný urobiť ma nevernou, ak to bude potrebné. A bez svojich detí by som neprežila ani deň,“ povedala sklamaná žena.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *