Zrada, ktorá sa nedá odpustiť: Sklamanie 48 ročnej ženy, pre ktorú to bola rana do chrbta…

Naše manželstvo som vždy považovala za ideálne spolužitie muža a ženy. Všetci, ktorých sme poznali, nás dávali za vzor toho, ako by mal vyzerať dlhodobý vzťah. Do svojho manžela som bola zamilovaná od svojich dvadsiatich rokov a po niekoľkých rokoch ma požiadal o ruku. Ale ako veľmi som sa mýlila, pokiaľ ide o najbližšieho človeka, ktorého mám, to si neviete predstaviť!

Až kým sa neobjavila jeho nemanželská dcéra…

Láska môjho života

Náš bezproblémový vzťah bol inšpiráciou pre mnohých, kým prišla manželova dcéra. Často som počúvala od kamarátok, ako sa hádajú so svojimi manželmi, napríklad kvôli umývaniu riadu. Náš vzťah bol vo všeobecnosti pokojný a nikdy sme nemuseli riešiť žiadne spory.

Môj manžel chodieval pravidelne na ryby, kde si vraj vždy vyčistil hlavu a prišiel pokojný. Myslela som si, že mám naozaj šťastie na šťastný život aj po niekoľkých rokoch manželstva.

Konflikty? To sme nevedeli.

Vždy, keď sa vyskytli závažné problémy týkajúce sa novej práce, školy pre deti alebo dokonca nepríjemného susedstva, boli sme na rovnakej vlne. Väčšinou mi manžel veril na slovo a nebolo potrebné nič ďalej riešiť. Ak by mal dobrý nápad, znovu by som sa ním zaoberal. Vždy sme mali tendenciu motivovať jeden druhého k lepším výsledkom, či už v športe, vo vzhľade alebo len vo vzťahoch s ostatnými. Prišiel ku mne ako človek, o ktorého sa môžem kedykoľvek oprieť a ktorému môžem úplne dôverovať.

Ale potom prišiel úplný šok – dcéra!!

Do našej rodinnej idylky, v ktorej sme vychovávali dve takmer samostatné deti, vstúpilo niečo absolútne šokujúce. Doslova. Počas jedného jesenného dňa zazvonila pri našich dverách pani. Myslela som si, že nám ponúkne časopis, ale bolo to niečo úplne iné. Mladá žena hľadala môjho manžela a tvrdila, že je to jej otec. Bola to dcéra môjho manžela! Myslela som si, že je to nejaký nevhodný žart mladého dievčaťa. Ale nakoniec som sa s ňou dohodla na stretnutí v kaviarni, keď sa môj manžel vrátil z práce.

Dcéra môjho manžela priniesla fotografie ženy

Manželovi som nepovedala, že nás niekto bude čakať v kaviarni. Len sme sa poflakovali. Pani už na nás čakala. Môj manžel ju, samozrejme, nepoznal. Uľavilo sa mi. Potom však začala z kabelky vyťahovať fotografie svojej matky. Mohli ste vidieť, že ju môj manžel spoznal. Pani nám povedala, že jej matka nevedela, že je vydatá za jej údajného otca, ale že už má pätnásť rokov a nechce ďalej čakať. Manžel bol úplne bledý. Bolo vidieť, že nechce ublížiť ani dievčaťu, ani mne. Tak sa nakoniec priznal.

Odvtedy máme pokojnú domácnosť.

Povedal mi, že sa na rybárskom výlete zoznámil s istou ženou a že mali spolu pomer. Vysvetlil, že nič také neplánoval, ale že ho mladá rybárka zviedla. Snažil sa dcére vysvetliť, že mu je ľúto, že vyrastala bez otca. Nemal o tom ani potuchy. Potom nastalo ticho. Vzal som si telefón a adresu na pani a rozlúčili sme sa. Domácnosť bola tichá.

Až po nejakom čase som si uvedomil, aká to bola zrada.

Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomil, čo sa vlastne stalo. Tento objav nového člena rodiny je úplnou ranou do chrbta. Muž, ktorému som toľko rokov dôverovala, ma nehorázne podviedol a on tomu ani nevenoval pozornosť. A je to jeho nemanželská dcéra. Nemala som chuť na nikoho kričať. Cítila som sa úplne zlomená. Samozrejme, mala som príležitosť. Chlapi sa okolo mňa stále motali. Ale nikdy som to nevyužila. Verila som v našu lásku. Veľmi som sa v manželovi mýlila.

Náš vzťah ochladol a ja sa cítim letargicky. Samozrejme, s tou novou dámou sa občas stretávame. Je to mladý človek, ktorý za to nemôže. Ale k manželovi už nič necítim. Je to môj spolubývajúci. Už mu nemôžem v ničom dôverovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *