Pochovali svoju príbuznú, ktorá umrela na Covid. O pár dní zažili telefonát hrôzy, zosnulá žena vstala z mŕtvych…

Neobvyklý prípad súvisiaci s chaosom spôsobeným pandémiou koronavírusu sa stal v uznávanej nemocnici. Neuveriteľný príbeh so šťastným koncom sa stal v ekvádorskom Guayaquile. V súvislosti s pandémiou koronavírusu došlo v tamojšej nemocnici k zámene, ktorá viedla rodinu 74-ročnej obyvateľky Alby Maruriovej k domnienke, že žena chorobe podľahla.

Koronavírus v Ekvádore

V Ekvádore sa od začiatku epidémie nakazilo celkovo viac ako pol milióna ľudí, z ktorých takmer 33 000 chorobe podľahlo. Náhly nárast počtu pacientov ochromil zdravotnícku infraštruktúru, ktorá je navyše ťažko dostupná kvôli izolácii, napríklad pre miestnych domorodcov žijúcich v odľahlých oblastiach. To je preto príčinou tohto neobvyklého prípadu, keď bol 74-ročná pacientka omylom vyhlásená za mŕtvu.

Žena bola hospitalizovaná kvôli zdravotným komplikáciám. „V takomto vysokom veku nie je dobré brať zdravotný stav na ľahkú váhu. Najmä keď sa u vás počas pandémie objaví horúčka, slabosť a problémy s dýchaním,“ hovorí synovec pacienta. 27. marca však rodina dostala telefonát, ktorý nikto nečakal. „Z nemocnice nám zavolali, že Alba zomrela. Bola to obrovská rana, všetci sme si mysleli, že sa nám podarilo zachytiť chorobu včas,“ komentuje ďalej rodina.

Mesiac smútku

Rodina musela po oznámení urobiť mnoho krokov. Príbuzní museli identifikovať telo, ale kvôli obmedzeniam spojeným s pandémiou koronavírusu nemohli prísť bližšie, a tak museli telo ženy identifikovať na diaľku. „Stál som meter a pol od nej. Myslela som si, že je to ona. Mala rovnakú farbu vlasov a pleti,“ vysvetľuje synovec obete. „Každý, kto ma odsudzuje, by sa mal zamyslieť nad tým, ako dlho by sa on sám dokázal pozerať na mŕtve telo,“ dodá mrzuto.

Napriek tomu, že sa rodina zmierila so smrťou milovanej Alby, vybrala jej popol a zariadila pohreb, žena bola stále v nemocnici. Ak vás zaujíma, koho popol si rodina vzala na pohreb, vzhľadom na chaos, ktorý vznikol v nemocnici a pohrebných ústavoch po celej krajine, to zatiaľ nie je známe.

Nečakane šťastné rozuzlenie

Kým rodina smútila, Alba Maruri sa 23. apríla prebudila na lôžku v nemocnici. Po niekoľkých týždňoch v kóme povedala sestrám svoje meno a prosila kontaktovať svoju sestru Auru, ktorá sa podľa nej určite bála. „Hneď po tom, ako sa prebrala, sme začali hľadať jej príbuzných,“ komentoval situáciu jeden zo zamestnancov miestnej nemocnice. Rodinu tak čakal najdesivejší telefonát v ich živote.

„Keď mi zavolali, myslel som si, že je to vtip. Chvíľu som nemohla popadnúť dych,“ hovorí sestra pacientky so slzami v očiach. „Ale je to obrovský zázrak a dar z nebies,“ dodáva. Rodina sa neuspokojila s vysvetlením, že išlo o chaos spôsobený pandémiou, a žiada náhradu aspoň nákladov na kremáciu. Ako už bolo spomenuté, nikto stále nevie, ktorého zosnulého rodina spopolnila, takže nemocnicu môže čakať ďalšie nepríjemné prekvapenie.

Ako by ste v takejto situácii reagovali vy? Zažili ste v súvislosti s pandémiou koronavírusu nejaké nezvyčajné príbehy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *