Pohľad na chorú manželku ho dohnal k zúfalému činu. Už sa viac nevládal o ňu starať, toto ho bude prenasledovať do smrti…

Niektoré životné situácie vás môžu dohnať k skutočne zúfalým činom. A rovnako ako tento muž, ktorý už nezvládol situáciu. Niekedy sa človek ocitne v situácii, z ktorej niet východiska. Vždy však hľadá riešenie a niekedy nakoniec urobí niečo, čo nie je celkom správne. Podobne je to aj v príbehu manželov Frankových, ktorí boli spolu viac ako šesťdesiat rokov, ale muž už situáciu nezvládol.

Príbeh Lawrencea a Patricie

Lawrence a Patricia Franksovci sú spolu už dlhých 62 rokov. Celé tie dlhé roky sa naozaj milovali. Pred desiatimi rokmi sa však u Patricie začali prejavovať prvé príznaky demencie. Lekári im povedali, že bohužiaľ neexistuje žiadny liek. Patricia si želala, aby ju Lawrence nikdy nedal do domova dôchodcov, a on jej sľúbil, že to neurobí. Dlhých desať rokov sa o ňu staral. Nakoniec bola Patricia úplne bezmocná, nemohla sa hýbať a bez manželovej pomoci nemohla nič urobiť. Nemohla hovoriť a svojho manžela už ani nepoznala. Bola už v poslednom štádiu choroby a bola odkázaná na pomoc iných.

Zúfalý čin milujúceho muža

Lawrence už nedokázal situáciu zvládnuť. Už sa nemohol starať o svoju bezmocnú manželku a dohliadať na ňu. Rozhodol sa to všetko ukončiť. Vzal železnú rúru a udrel Patriciu po hlave, potom vzal vankúš a udusil ju. Keď zomrela, zavolal políciu a priznal sa k svojmu činu.

Mierne rozhodnutie súdu

Súd bol k Lawrencovi veľmi zhovievavý. Dostal dvojročný podmienečný trest. Odborníci tvrdia, že čin spáchal zo zúfalstva a nebol pri plnom vedomí. Desať rokov starostlivosti o chorú manželku mu spôsobilo veľké psychické napätie, ktoré ho nakoniec viedlo k spáchaniu tohto zločinu.

Lawrencov súdny proces

Na súde priznal, že vzhľadom na stav svojej manželky, ktorá bola inkontinentná a nemohla sa hýbať, to už nemohol vydržať a rozhodol sa ukončiť svoje a jej utrpenie. Podľa sudcu ide o skutočne jedinečný prípad. Je jasné, že Lawrence bol milujúci a oddaný manžel. Jeho činy boli tragické, ale nebola to úkladná vražda.

Tento incident sa dostal aj do médií a rozdelil ľudí na dva tábory. Niektorí Lawrenca za jeho činy odsudzovali, iní ho chápali. Ocenili, že sa dokázal tak dlho starať o svoju manželku úplne sám. Bolo zrejmé, že ju naozaj miloval a dokonca jej plnil želania – nikdy ju nedal do domova dôchodcov.

Čo si myslíte o Lawrencovom zúfalom čine?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *