Chcete mať opäť krásne vlasy, zdravú pokožku a stabilný nervový systém? Potom neprestávajte čítať!

4 % žien vo veku 40 až 60 rokov trpí nedostatkom vitamínu B12 a ešte väčšie percento nežného pohlavia ignoruje varovné príznaky nedostatku vitamínu B12. Signály nášho tela často ignorujeme a za bolesť zvyčajne viníme stres. Vieme však, že príčinou dlhodobých zdravotných problémov žien po štyridsiatke je oveľa hlbší problém. Dnes vám povieme o14 príznakoch, ktoré poukazujú na nízku hladinu vitamínu B12 v krehkom ženskom tele. A sú veľmi nebezpečné!

Závraty a strata koordinácie

U žien, ktoré sa pravidelne sťažujú neurológovi na závraty, je hladina vitamínu B12 určite nízka. A keďže kyanobalamín ovplyvňuje myelínový obal nervov, jeho nedostatok v tele môže viesť k
nezvratné poškodenie, ktoré spôsobuje nielen občasné závraty, ale aj úplnú stratu koordinácie.

Problémy s nechtami a nezdravými vlasmi

Stratili vaše vlasy svoj pôvodný lesk, stali sa krehkými, tenkými a riedkymi? Sú vaše nechty tenké, lámavé alebo ohnuté? To všetko sú príznaky nedostatku cenného vitamínu B12.

Únava svalov

Ovplyvnením nervového systému spôsobuje nedostatok kyanobalamínu nielen obyčajnú únavu, ale skutočnú svalovú únavu!

Dýchavičnosť

Tento nepríjemný príznak je jedným z dôsledkov anémie spôsobenej nedostatkom vitamínu B12. Nedostatok hemoglobínu sťažuje zásobovanie buniek dostatočným množstvom kyslíka, čo spôsobuje, že pľúca pracujú nadmerne, keď sa snažia uspokojiť potrebu kyslíka v tele. A tu je vaša dýchavičnosť.

Problémy so zrakom

V horších prípadoch nedostatku vitamínu B12 sú postihnuté zrakové nervy a cievy, čo spôsobuje dvojité, rozmazané videnie a niekedy aj dočasnú slepotu.

Neustála únava

Ak vám chýba hemoglobín, chýba vám kyslík. Ak máte nedostatok kyslíka, chcete spať. Kvôli nedostatku kyanobalamínu potrebuje ženské telo odpočinok, aj keď ste sa dobre vyspali.

Bledá pokožka

Nikto nemá rád čierne vačky pod očami! Aby ste sa zbavili neestetických kruhov a bledej pokožky, odporúčame vám, aby ste si aj v tomto prípade overili, či je príjem vitamínu B12 v norme. Jeho nedostatok môže viesť k poruchám krvného obehu a odumieraniu krviniek. Dôsledkom je potom uvoľňovanie žltého farbiva bilirubínu, ktoré dodáva pokožke žltkastý odtieň.

Pocity brnenia a mravčenia

Je to jeden z najnepríjemnejších príznakov nedostatku kyanobalamínu. Nedostatok kyslíka a poškodenie nervových buniek sa prejavuje necitlivosťou končatín, mravčením alebo brnením. Aj preto je dôležité udržiavať hladinu vitamínu B12 v normálnom rozmedzí.

Problémy s pamäťou

Nemôžete si spomenúť na starého priateľa alebo automaticky dávate kľúče do chladničky namiesto mlieka? Aj v tomto prípade by ste mali doplniť vitamín B12.

Zmena vzhľadu jazyka

Červený až krvavočervený jazyk je neklamným znakom nedostatku vitamínu B12. V dôsledku jeho nedostatku sa mení štruktúra jazyka. Stáva sa svetlejším a červeným až krvavo červeným. A aby toho nebolo málo, dochádza aj k páleniu a skresleniu chuti.

Výkyvy nálad

Nedostatok vitamínu B12 v ženskom tele môže zhoršovať depresívne stavy, zvyšovať nespokojnosť, nervozitu a plačlivosť. A to všetko preto, že tento vitamín sa podieľa na produkcii hormónov šťastia -serotonínu a dopamínu.

Skreslenie vôní

Anémia vedie k skresleniu vôní. Môže sa teda stať, že vôňa vášho obľúbeného parfumu je vám nepríjemná, ale vôňa syntetickej farby alebo petroleja je pre vás úžasná.

Problémy so srdcom

V dôsledku narušenia funkcie krvotvorného systému sa často vyskytuje tachykardia, pokles krvného tlaku a mnohé ďalšie príznaky spôsobené ochoreniami kardiovaskulárneho systému. A to len preto, že vám chýba vitamín B12.

Zvýšenie telesnej teploty

Príležitostne môže byť nedostatok kyanokobalamínu sprevádzaný dočasným zvýšením telesnej teploty na hraničné a nebezpečné hodnoty. Hoci je pravdepodobnejšie, že ide o iné ochorenie, dávka vitamínu B12 vám určite neuškodí.

Ak sa u vás vyskytnú aspoň niektoré z týchto nepríjemných príznakov, odporúčame vám okamžite vyhľadať lekársku pomoc. A pre prirodzené doplnenie vitamínu B12 jedzte hovädziu pečeň, tresku, halibuta, lososa alebo krevety a morské plody. Tieto produkty sú bohaté na mikroživiny, minerály a predovšetkým obsahujú kyanokobalamín.

Počúvajte signály svojho tela, pretože vaše zdravie je vo vašich rukách. Nezabudnite zdieľať tento článok so svojimi priateľmi na Facebooku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*