Pili ste už bylinkové víno? Toto je recept babičiek na žaludočné ťažkosti a udržanie si pevného zdravia!

Život s bylinkami je veľmi pestrý, dá sa z nich vyrobiť veľa produktov a dnes sa zameriame na netradičný produkt, ktorý je ideálnym energizérom, liekom a časom aj verným spoločníkom.

Hovoríme o bylinkovom víne alebo víne s prídavkom byliniek. Samotné víno, ktorého história siaha tisíce rokov dozadu, je známe svojimi liečivými účinkami na ľudské zdravie. Prvá lekárska škola na svete, ktorá oficiálne odporučila používanie vína na liečenie rôznych ochorení, vznikla na gréckom ostrove Kos.

Ak máme v úmysle pripraviť tento dar prírody, vyberáme si bylinky, ako je rozmarín, medovka, šalvia, bazalka alebo levanduľa a harmanček. Potom vyberáme vína tvrdšie, s vyššou kyslosťou a bez výrazných aróm, ako sú Rizling rýnsky, Veltlínske zelené alebo Müller Thurgau, a vyhýbame sa sladkým vínam, ako sú Tramín, Pálava alebo Irsai Oliver.

Nezabúdajme však, že hoci bylinné víno dobre uchováva bylinky aj niekoľko mesiacov, naše babičky vždy dopĺňali bylinné produkty konzumáciou čerstvo nazbieraných byliniek v čase ich najväčšej úrody, počas vegetačného obdobia alebo pred kvitnutím.

Výhodou bylinného vína je jeho rýchly nástup, podobne ako v prípade tinktúr alebo mastí. Zvyčajne užívame približne 65 ml, 2-3 krát denne. Ak chceme pripraviť víno, postup je pomerne jednoduchý a zvládne ho každý:

Potrebujete:

  • 1 liter vína podľa chuti (biele alebo červené).
  • 50 g byliniek podľa vlastného výberu (alebo ich zmes)

Postup prípravy:

Víno nalejte do sklenenej nádoby a pridajte bylinky. Pretrepte a umiestnite na tmavé miesto pri izbovej teplote (18 – 20 °C).

Nechajte lúhovať týždeň a potom preceďte. Nalejte do čistých nádob a skladujte na chladnom mieste mimo dosahu slnečného svetla.

Ďalším tipom je pripraviť chrenové víno z 1 litra bieleho vína a 100 g čerstvo nasekaného chrenu, pričom sa zmes uvarí a nechá odstáť. Užívajte 1 polievkovú lyžicu denne pred jedlom, aby ste predišli žalúdočným ťažkostiam.

Na chrípku zvolíme ¼ litra červeného v kombinácii s kvetmi bazy, lipy a podbeľu spolu s mätou, keď sa zmes opäť prevarí a podľa chuti sa môže osladiť medom. Vyvoláva naozaj silné potenie.

Vyskúšate ho aj vy? Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho aj so svojími priateľmi a známymi, prípadne mu dajte like alebo komentár. Ďakujeme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*