Je neuveriteľné, čo robí tento 80-ročný muž pre charitu!

80-ročný muž plánuje plávať na každej pláži v Írsku, aby získal peniaze pre charitatívnu organizáciu na podporu duševného zdravia.

Na cestu sa vydal začiatkom decembra a plánuje ju dokončiť v januári, keď dovŕši 81 rokov.
Muž plánuje zaplávať na každej pláži v Írsku, aby získal peniaze pre charitatívnu organizáciu zameranú na duševné zdravie, informoval portál Irish Central.

Osemdesiatročný Paddy Conaghan z grófstva Donegal tvrdí, že neplaval už viac ako 60 rokov, ale to mu nezabráni v tom, aby sa v mene charity ponoril, uvádza Donegal Live.

Začal začiatkom decembra a počas vianočného obdobia sa snaží navštíviť všetky pláže, uviedla televízia Sky News.

„Už nemôžem liezť po horách,“ povedal pre Sky. „Už nemôžem behať, už nemôžem jazdiť na bicykli, ako som to robil predtým. Ale môžem trochu plávať a potápať sa.“

Po každom ponore sa naloží do dodávky a ide sa na ďalšiu pláž. V dodávke jedol steaky a vajíčka, potom si dá niekoľko pív v miestnej krčme, nech už je kdekoľvek, a potom spí vo svojom vozidle, informovala stanica Sky.

Conaghan trénoval 10 mesiacov tak, že sa kúpal v ľadovom kúpeli, informovala stanica Sky.

Peniaze zbiera prostredníctvom služby GoFundMe pre organizáciu Gemma’s Legacy of Hope, ktorá poskytuje poradenstvo v oblasti duševného zdravia v jeho rodnom grófstve Donegal. Pôvodne plánoval vyzbierať len niečo vyše 1 000 eur, ale podľa jeho stránky na GoFundMe sa mu už podarilo vyzbierať takmer 50 000 eur.

Plánuje pokračovať v zbierke až do januára, keď dovŕši 81 rokov.

Zdieľajte tento inšpirujúci príbeh aj s ostatnými na Facebooku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*