Pár z Kansasu žije v neobvyklom dome. Je to bývalý vojenský bunker. Neuveríte, ako ich príbytok vyzerá vo vnútri!

Pár z Kansasu žije v neobvyklom dome. Je to bývalý vojenský bunker. Neuveríte, ako ich príbytok vyzerá vo vnútri!

12. januára 2022 0 Od Redakcia

Zvonku vyzerá dom ako bunker, ale vo vnútri je to skutočný palác. Manželia zo Spojených štátov žijú vo vojenskom bunkre takmer 30 rokov a povedali, ako to je. Napriek tomu, že ich byt je hlboko v podzemí, páru sa podarilo ho premeniť zo skladu jadrových hlavíc na skvelé bývanie.

V roku 1983 sa muž dozvedel, že tento objekt je na predaj, a prišiel s nápadom ho kúpiť. V 60. rokoch tam boli uložené jadrové hlavice, ale keď sa skončila Karibská kríza, armáda zmenila miesta dislokácie.

„Keď som prvýkrát uvidel bunker, bol som prekvapený. On bol zaplavený a zničený, ale napriek tomu zostal zaujímavý.“

Edward sa rozhodol pre kúpu. Unikátna nehnuteľnosť patrila záchrannej spoločnosti, ktorá súhlasila s predajom objektu za okrúhlu sumu. Po vystavení všetkých dokladov však bol Američan trochu zmätený.
„Nevedel som, čo teraz mám s tým bunkrom robiť. Kúpil som ho za slušné peniaze.“

Manželom trvalo viac ako desať rokov, kým si dali toto miesto do poriadku. Hlavným problémom bola voda, ktorá zaplavila všetky miestnosti v bunkri.

„Voda zanechala skutočný neporiadok, ktorý bolo treba vyčistiť. Presťahovať sme sa tam mohli až v roku 1993.“

Potom, čo dali všetko do poriadku, začali noví majitelia upravovať svoj domov. Edward postavil v dvojposchodovom bunkri štyri spálne, kuchyňu, kúpeľňu, tri spoločenské miestnosti a dokonca aj skleník. Ukázalo sa, že je to ideálne miesto pre večierky – rozmarní susedia sa na hluk rozhodne nebudú sťažovať.
„V dome môžeme ubytovať až 26 ľudí naraz. Je pekné mať toľko priestoru a túto možnosť.

Pár vlastní 35 akrov pôdy, má rybník a pristávaciu dráhu.

V bunkri má rodina k dispozícii rozvod elektriny, ale pre každý prípad má generátor a dokonca aj solárne batérie. Podľa Edwarda je bunker schopný prežiť akékoľvek katastrofy, ideálne miesto pre život v apokalypse.

„Náš bunker vydrží lokálny jadrový úder alebo tornádo. Je to jedinečný dom s veľmi silnými betónovými múrmi.“

73-ročný muž povedal, že sa on a jeho žena chystá bunker predať. Už nemajú toľko sily a energie, aby ho udržovali v dobrom stave.

„Pred piatimi rokmi som dostal mŕtvicu a nie som taký zdravý ako predtým. Je čas odovzdať toto miesto do iných rúk. No, pravdepodobne zostaneme v Kansase.“

Držíme im palce a tento úžasný príbytok si snáď už čoskoro nájde nových majiteľov. 🙂