Pár z Kansasu žije v neobvyklom dome. Je to bývalý vojenský bunker. Neuveríte, ako ich príbytok vyzerá vo vnútri!

Zvonku vyzerá dom ako bunker, ale vo vnútri je to skutočný palác. Manželia zo Spojených štátov žijú vo vojenskom bunkre takmer 30 rokov a povedali, ako to je. Napriek tomu, že ich byt je hlboko v podzemí, páru sa podarilo ho premeniť zo skladu jadrových hlavíc na skvelé bývanie.

V roku 1983 sa muž dozvedel, že tento objekt je na predaj, a prišiel s nápadom ho kúpiť. V 60. rokoch tam boli uložené jadrové hlavice, ale keď sa skončila Karibská kríza, armáda zmenila miesta dislokácie.

„Keď som prvýkrát uvidel bunker, bol som prekvapený. On bol zaplavený a zničený, ale napriek tomu zostal zaujímavý.“

Edward sa rozhodol pre kúpu. Unikátna nehnuteľnosť patrila záchrannej spoločnosti, ktorá súhlasila s predajom objektu za okrúhlu sumu. Po vystavení všetkých dokladov však bol Američan trochu zmätený.
„Nevedel som, čo teraz mám s tým bunkrom robiť. Kúpil som ho za slušné peniaze.“

Manželom trvalo viac ako desať rokov, kým si dali toto miesto do poriadku. Hlavným problémom bola voda, ktorá zaplavila všetky miestnosti v bunkri.

„Voda zanechala skutočný neporiadok, ktorý bolo treba vyčistiť. Presťahovať sme sa tam mohli až v roku 1993.“

Potom, čo dali všetko do poriadku, začali noví majitelia upravovať svoj domov. Edward postavil v dvojposchodovom bunkri štyri spálne, kuchyňu, kúpeľňu, tri spoločenské miestnosti a dokonca aj skleník. Ukázalo sa, že je to ideálne miesto pre večierky – rozmarní susedia sa na hluk rozhodne nebudú sťažovať.
„V dome môžeme ubytovať až 26 ľudí naraz. Je pekné mať toľko priestoru a túto možnosť.

Pár vlastní 35 akrov pôdy, má rybník a pristávaciu dráhu.

V bunkri má rodina k dispozícii rozvod elektriny, ale pre každý prípad má generátor a dokonca aj solárne batérie. Podľa Edwarda je bunker schopný prežiť akékoľvek katastrofy, ideálne miesto pre život v apokalypse.

„Náš bunker vydrží lokálny jadrový úder alebo tornádo. Je to jedinečný dom s veľmi silnými betónovými múrmi.“

73-ročný muž povedal, že sa on a jeho žena chystá bunker predať. Už nemajú toľko sily a energie, aby ho udržovali v dobrom stave.

„Pred piatimi rokmi som dostal mŕtvicu a nie som taký zdravý ako predtým. Je čas odovzdať toto miesto do iných rúk. No, pravdepodobne zostaneme v Kansase.“

Držíme im palce a tento úžasný príbytok si snáď už čoskoro nájde nových majiteľov. 🙂

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*