6 spôsobov ako sa zbaviť tmavej pokožky na lakťoch a kolenách a prečo vzniká.

Ako sa zbaviť tmavej pokožky na lakťoch a kolenách a prečo vzniká.

Tmavé kolená a lakte sú pomerne častým estetickým problémom. Pod ich vznik sa podpisuje viacero faktorov, napríklad nadmerné vystavovanie slnku, suchá pokožka alebo hormonálna nerovnováha. 

Takáto pokožka predčasne starne alebo je prvým miestom, na ktorom sa prejavia príznaky autoimunitných kožných ochorení, napríklad psoriáza alebo ekzém.

Nanášanie nasledujúcich surovín vykazuje dobré výsledky pri prirodzenom bielení pokožky. Odporúčame však nanášať iba na miesta, ktoré nie sú poškodené hlbokými trhlinami alebo rankami:

  • Citrónová šťava – vytlačte šťavu z citróna do pohára a z gázy odstrihnite kúsky, ktoré pokryjú vaše lakte a kolená. Namočte ich do šťavy, priložte na pokožku a nechajte 10 – 15 minút pôsobiť.

  • Kurkuma – indické korenie je zaujímavé nielen svojou chuťou, ale aj protizápalovými účinkami na pokožku. Okrem toho ju zanecháva vyživenú, poddajnú a so zjednoteným tónom. V miske zmiešajte 2 malé lyžičky kurkumy s 2 lyžičkami hladkej múky a pridajte také množstvo smotany, aby ste vytvorili hustejší krém, ktorý v tenkej vrstve naneste na lakte a kolená. Nechajte pôsobiť 20 minút.
  • Jedlá sóda – bieliace účinky jedlej sódy sú veľmi dobre známe. Stačí zmiešať s trochou vody, vytvoriť jemnú pastu, ktorá nesteká a naniesť vrstvu na zhnednutú pokožku. Nechajte zaschnúť a opatrne zlúpnite/vyšúchajte. Nezabudnite na ošetrenie hydratačným krémom.

  • Ovsené vločky a jogurt – výborné hydratačné a upokojujúce účinky na podráždenú pokožku má zmes, v ktorej rovným dielom zmiešate pomleté ovsené vločky s bielym jogurtom. Naneste na pokožku a nechajte 20 minút pôsobiť.
  • Kokosový olej – zabráni vysušeniu pokožky, funguje ako alternatíva ku hydratačným krémom a vazelínam. Aplikujte ho na lakte a kolená niekoľkokrát denne.
  • Aloe Vera – Je jedným z najlepších prírodných prípravkov pre výživu pokožky. Nanášajte kúpený alebo čerstvý gél na kolená a lakte, nechajte pôsobiť aspoň 20 minút a následne ho môžete zmyť, ak vám vadí lepkavá vrstva, ktorú na pokožke vytvoril.

Zdieľajte tieto užitočné informácie aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*