Nevyhadzujte mliečne zuby svojho dieťaťa. Môžu zachrániť život chorého človeka!

Pamätáte si, kedy vám vypadol prvý mliečny zub? Pre niektorých to bolo strašidelné a bolestivé, iní dostali pekný darček od Zúbkovej víly. Niektorí rodičia potom nechávajú svojim deťom zuby na pamiatku. Uchovávanie mliečnych zubov sa môže zdať zvláštne, ale ako sa ukázalo, existuje dôvod, prečo by to mali robiť všetci rodičia!

Mliečne zuby svojich detí by sme si mali ponechať, ako sa hovorí, na horšie časy! Ako vysvetľujú vedci, dajú sa z nich získať zubné kmeňové bunky, ktoré neskôr môžu zachrániť ľudský život!

Čo sú to zubné bunky a ako ich zachovať?

zdroj: Instagram

Všetci sa skladáme z malých elementárnych častí nazývaných bunky. Naše telá sú z nich vyrobené rovnako ako dom z tehál.

Bunky sú rozdelené do 3 rôznych skupín, z ktorých každá má samostatnú funkciu. Kmeňové bunky sú mladé bunky, ktoré neskôr vyrastú do jednej z týchto skupín.

Kmeňové bunky je možné zbierať zo zubov aj z iných častí kostí

Pamätajte, že zuby by mali byť správne uložené, aby boli užitočné. Lekári a vedci využívajú na uchovávanie a neskoršiu výrobu kmeňových buniek niekoľko druhov technológií.

Kmeňové bunky môžu reprodukovať akýkoľvek iný typ buniek vo vašom tele

Preto môžu nahradiť poškodené. Výskum ukazuje, že kmeňové bunky môžu pomôcť v boji proti rakovine. Prebieha aj výskum s cieľom určiť potenciál kmeňových buniek na liečbu iných chorôb, ako sú infarkty.

Zdieľajte tieto užitočné informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*