ČOKOLÁDOVÁ DIÉTA! Chutný a rýchly spôsob ako schudnúť bez námahy a hladovania…

Takzvané „čierne zlato“ bolo predmetom mnohých výskumov. A všetci oceňujú jeho antistresové a upokojujúce prednosti. Čokoláda plná antioxidantov a horčíka je známa tým, že stimuluje mozog, zlepšuje pamäť a zlepšuje náladu. Okrem toho má schopnosť zvyšovať hladinu serotonínu, hormónu šťastia. Podľa špecialistov teda 150 až 200 kalórií čokolády denne prináša mozgu a telu mnoho výhod.

Na rozdiel od iných diét je hlavnou výhodou tejto metódy chudnutia to, že môžete skutočne jesť čokoládu. V mysliach mnohých ľudí sa však diéta a čokoláda nemiešajú! Je však celkom možné schudnúť, ak to budete jesť s mierou a najmä ak si vyberiete správne. Pretože je zrejmé, že ak sa zameriate na bielu alebo mliečnu čokoládu, nestratíte ani gram! Prirodzene je vhodné uprednostniť tmavú čokoládu s vysokým obsahom kakaa, ktorá nespôsobuje glykemické kolísanie.

Ako funguje čokoládová diéta?

Autori tejto metódy chudnutia tvrdia, že  k chudnutiu  dochádza v dôsledku zníženej chuti do jedla a zvýšenej energie, zvýraznenej účinkami čokolády a kávy, v kombinácii. Je vedecky dokázané, že kofeín nielen potláča chuť do jedla, ale údajne má aj schopnosť spaľovať tuk. Znižuje tak telesný objem a podporuje podstatné chudnutie. Aby ste dosiahli ešte uspokojivejšie výsledky, vypiť si kávu pred športovým tréningom,  umožňuje väčší výdaj energie. Dosť na roztopenie niekoľkých ďalších kalórií!

Pozor, nezneužívajte ani kávu! Hoci spaľuje tuky, zostáva stimulantom, ktorý môže mať pri nadmernej konzumácii negatívne účinky na organizmus.

Trvanie čokoládovej diéty je jeden týždeň. Keďže ide o veľmi prísny program plný deprivácií, neuvažujte nad pridaním dňa navyše. Každý deň musíte zjesť tabuľku tmavej čokolády a pripraviť sa o akékoľvek iné gastronomické potešenie. Káva by mala byť bezpodmienečne súčasťou tejto diéty. Odporúča sa vypiť 2-3 kávy za deň. Na druhej strane je potrebné piť veľa vody, aspoň 1,5 litra denne.

Je zrejmé, že jesť celý týždeň iba čokoládu a piť kávu nie je pre každého nevyhnutne príjemné alebo únosné, ale ani zdravé! Preto v tejto diéte sa okrem čokolády, konzumuje kefír.

Kefír, ktorý sa konzumuje po celom svete, je obľúbeným fermentovaným nápojom pri niektorých diétach.  Tento probiotický nápoj, spojenec pri chudnutí, je bohatý na dobré baktérie a aktívne kvasinky. Vo všeobecnosti je integrovaný do vyváženej stravy, aby sa využili všetky jeho výhody. A je ich veľmi veľa: zníženie nadúvania, boj proti bunkovej oxidácii, udržiavanie črevnej flóry, dobré trávenie, tiež posilňuje imunitu a pokrýva potrebu vitamínov, minerálov a antioxidantov.

  • Raňajky: 200 ml kefíru/alebo jogurtu, 50 g tmavej čokolády,
  • Obed: 50 g horkej čokolády a 200 ml kefíru
  • Svačina: 200 ml jogurtu
  • Večera: 30 g horkej čokolády a 150 ml kefíru

Nezabudnite piť vodu a kávu medzi jedlami. Iné tekutiny sú zakázané.

Pri diéte sú tiež najvhodnejšie čokolády s obsahom aspoň 70 % kakaa a 30 % masla . Sú plné dobrôt, ale obsahujú menej kalórií.

Čokoládu zaraďte ako súčasť klasickej stravy

Vedeli ste, že niektorí odborníci na výživu odporúčajú konzumáciu tmavej čokolády (70% kakaa) ako súčasť diéty, aby sa predišlo frustrácii a určitým bulimickým chúťkam. Vďaka svojmu anxiolytickému účinku môže skutočne pôsobiť ako prostriedok na potlačenie chuti do jedla. Preto odborníci odporúčajú konzumovať 3 štvorce denne po jedle. Keďže obsahuje dobré tuky a má antistresové vlastnosti, nielenže vám umožní schudnúť, ale ako bonus naštartuje vašu morálku. Najmä, keď vám chýba cukor!

Upozornenie: Ak trpíte akýmikoľvek zdravotnými problémami, táto diéta sa neodporúča!

Ako sa vám pozdáva táto diéta? Napíšte nám komentár…

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*