Do práčky hodila alobalovú guľu: Perfektná metóda, ktorá vám uľahčí pranie – teraz to robím tiež!

Výrobcovia vydávajú každý rok nové modely práčok, no pranie niekedy stále vyzerá ako lotéria.

Niekedy oblečenie zostáva zafarbené, chýba mu sviežosť alebo zanecháva šmuhy po leštidle. To posledné ma rozčuľuje čoraz viac. Bez ohľadu na to, aké drahé sú aviváže, nie je zaručené, že bielizeň prestane elektrizovať. Ale existuje cesta von! Stačí pridať do každého prania alobalovú guľu.

Tajomstvom alobalu, ktorý sa pridáva do bubna práčky, je likvidovanie elektrostatickej elektriny. To znamená, že na bielizeň by sa následne nemali lepiť nečistoty, prach či žmolky, ktoré často po vytiahnutí vidíme. A to najmä na čiernych kusoch textílií. Alobal vraj efektívne eliminuje elektrostatický účinok počas prania a zaisťuje tak čistejší výsledok.

Používa sa vo forme guličiek, ktoré si ľahko vyrobíte sami. Stačí požmoliť alobal, vyformovať v ruke a máte hotovo. Na jedno pranie sa odporúčajú dve guličky, pričom ich možno používať opakovane. Menia sa až vtedy, keď je ich tvar či veľkosť viditeľne zmenená.

Alobalové guličky v bubne práčky sú absolútne jednoduchou a šikovnou možnosťou, ako zvýšiť účinnosť prania. Bielizeň nepoškodia, ani nezafarbia, takže za pokus to určite stojí. A to najmä vtedy, ak vyťahujete čierne veci viditeľne zaprášené… Stačilo!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*