Mamička si myslela, že jej dcérka má po tele obyčajné vyrážky. Keď sa ale pozrela bližšie, TOTO nečakala!

Matka dievčatka v americkom štáte Ohio si myslela, že jej dieťa obyčajnú vyrážku. Pri bližšom skúmaní sa  však ukázalo, že ide o larvy kliešťov.

Nohy, brucho, ruky a podpazušie dievčaťa obliehalo 150 parazitov! Larvy sú rovnako nebezpečné ako dospelé jedince a sú také mikroskopické, že si ich možno ľahko pomýliť s niečím úplne iným.

Dievčatko prišlo domov pokryté malými čiernymi bodkami. Vyzeralo to ako vyrážka alebo špina. Čoskoro sa však ukázalo, že ide o mladé kliešte. Matka dieťaťa Beka Setzerová odstraňovala larvy z tela svojej dcéry hodinu a pol.

Potom žena dievča dôkladne umyla a znovu preskúmala jej telo. Prala aj všetky deky, plachty, oblečenie a hračky, s ktorými dieťa prišlo do kontaktu.

Hneď na druhý deň Emmalee previezli do nemocnice. Zobudila sa s vysokou teplotou a opuchnutými lymfatickými uzlinami a na uhryznutiach sa objavili červené škvrny. Lekár okamžite nariadil mierne agresívnu antibiotickú liečbu a antihistaminiká.

Mama sa rozhodla zverejniť varovanie pre všetkých rodičov na Facebooku:

„Priala by som si, aby to každý rodič videl a bol na pozore. Nymfy a larvy sa dajú na detskom tele prehliadnuť oveľa ľahšie ako dospelé kliešte!“

Zdieľajte tieto užitočné informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou! Možno tým niekomu pomôžete…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*