Svokra si každý večer pod posteľnú bielizeň dávala mydlo. Ak máte TENTO problém, určite to urobte tiež!

Človek ani nevie, čo mu môže na určité bolesti pomôcť. Počuli ste už o mydle pod plachtou?

Po celom dni sa konečne dostanete do postele a chcete sa dobre vyspať. No zrazu vám tento pocit prekazia nepríjemné kŕče nôh a váš spánok nebude už taký, aký ste si predstavovali. Niekedy ide vyslovene o kŕče, ale tiež sa často vyskytuje aj syndróm nepokojných nôh.

Syndróm nepokojných nôh je neurologická porucha, ktorá vyvoláva nepríjemné pocity v nohách, zatiaľ čo človek odpočíva. Hlavná príčina však nie je známa, ale niektoré situácie boli s nimi spojené. Patrí medzi ne zlyhanie obličiek, diabetes, konzumácia alkoholu, užívanie liekov alebo tehotenstvo.

Nočné kŕče dolných končatín sú tiež častým problémom u ľudí. Avšak na rozdiel od syndrómu nepokojných nôh výrazne zvyšujú bolesti. Zvyčajne dochádzajú z dôvodu nadmerného cvičenia, z nedostatku vitamínov alebo dehydratáciou. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre zastavenie syndrómu aj kŕčov. Napríklad masáže, teplá vaňa alebo sprchovací kút, dostatok pitnej vody a samozrejme správna strava. Avšak, je tu jedna jednoduchá vec, o ktorej ste zrejme ani nepočuli.

DAJTE SI KOCKU MYDLA POD PLACHTU!

Asi 42% ľudí, ktorí trpia kŕčmi v nohách alebo syndrómom nepokojných nôh používa tento divný mydlový trik na zastavenie práve tohto problému. Naozaj to funguje? Lekári si nie sú istí, ale niektorí veria, že horčík v mydle zastaví bolesti. To preto, že nedostatok horčíka je hlavnou príčinou syndrómu nepokojných nôh aj kŕčov v dolných končatinách. Dr. Oz dokonca odporúča levanduľové mydlo, pretože pomáha k uvoľneniu svalov vďaka jeho prirodzenej vôni.

Bol tento článok užitočný? Zdieľajte ho so svojou rodinou a priateľmi!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*