Chcete sa dožiť v zdraví 100 rokov? Jedzte pravidelne týchto 5 potravín…

Máte strach zo smrti a chcete žiť čo najdlhšie? Máte plány ešte na päťdesiat rokov a nechcete z tohto sveta odísť predčasne? Tak to premýšľate ako muž Bernardo Lapallo, ktorý sa dožil 113 rokov. A to len vďaka tomu, že si vzal k srdcu všetko, čo mu v 8 rokoch povedal jeho otec. Odporučil mu totiž týchto päť potravín, aby sa dožil stovky!…

Bernardo si za svoj život zažil už naozaj veľa. Hoci mu je neuveriteľných 113 rokov, je samostatný a všetko si robí sám. Dokonca si pamätá, keď po uliciach ešte nejazdili autá, ale konské záprahy.

Jeho tajomstvo dlhovekosti sa skrýva hlavne v strave. Týchto päť potravín mu odporučil jeho otec. Ten bol totiž lekárom a chcel, aby celá jeho rodina bola zdravá a šťastná.

1. Škorica

Škorica znižuje hladinu cukru v krvi a tým bráni vzniku cukrovky a intolerancie tela na inzulín. Okrem toho znižuje cholesterol v krvi, potláča zápaly v tele. Má tiež vplyv na zneškodnenie baktérií a vírusov, ktoré sú hlavnými príčinami infekciou.

2. Med

Med je dôležitý pre ľudskú výživu, pretože obsahuje mnoho nutričných látok, ktoré telo potrebuje a nevie si ich vziať z normálnej stravy. Je tiež bohatý na antioxidanty, ktoré znižujú stres a chráni vaše DNA pred mutácií. To je dôležité hlavne v čase, keď človek starne. Zmutovaná DNA môže totiž byť spúšťačom rakoviny.

3. Cesnak

Už po celé stáročia sa cesnak používa ako liek, ktorý znižuje vysoký krvný tlak. Tiež vie bojovať proti rakovinovým bunkám a znižuje riziko srdcových ochorení. Najlepšie na cesnaku je to, že cesnak funguje aj upravený a stále účinkuje. Takže nech už si ho dáte do jedla, jete surový alebo si z neho urobíte polievku, stále bude liečiť.

4. Olivový olej

Tento olej je ten najužitočnejší pre človeka. Zdravé tuky chráni pred srdcovými a cievnymi ochoreniami, sú potrebné pre správnu činnosť mozgu a celého radu ďalších životných funkcií. Podľa posledných výskumov obsahuje olivový olej zložky, ktoré majú silné protirakovinové účinky. Dokáže je zničiť behom hodiny. Tiež účinkuje proti zápalom, osteoporóze, tiež ako prevencia Alzheimerovej choroby a ďalších ťažkostí spôsobených vekom.

5. Cvikla

Cvikla sa považuje za imunitnú bombu, ktorá nás ochráni pred chorobami! Detoxikuje celé telo, zabraňuje vzniku rakoviny a vďaka jej vysokému obsahu železa lieči chudokrvnosť. Hoci je mimoriadne zdravá v surovej forme, podľa odborníkov na výživu z nej veľa vyťažíte po tepelnej úprave.  Správna príprava je kľúčom k tomu! Uvarte zeleninu celú v šupke v tlakovom hrnci, alebo ju môžete upiecť v alobale. Chybou by bolo, ak by ste ju ošúpali ešte pred varením alebo ak by ste ju upiekli bez ochrannej vrstvy alobalu. Tak by ste prišli o množstvo cenných látok.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojou rodinou a priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*