Pŕhlenie žihľavou má ZÁZRAČNÉ ÚČINKY a naše babičky to dobre vedeli! Prečo to ľudia nerobia aj dnes?

Keď zistíme, že sa niekto šľahá žihľavou, prvé čo nám napadne je, že je masochista. Ukazuje sa však, že to nie je až taký zlý nápad. Určite nepatrí medzi najpríjemnejšie spôsoby liečenia a prevencie zdravia, no má svoje vedecké opodstatnenie.

Liečivé vlastnosti žihľavy

zdroj: canva

Žihľavu na liečebné účely možno použiť vo forme nálevov, čajov a obkladov .Konzumovaná priaznivo ovplyvní trávenie a metabolizmus . Zložky obsiahnuté v žihľave totiž zlepšujú činnosť pankreasu, pečene a žalúdka . Táto rastlina je všeobecne známa pre svoje diuretické vlastnosti . Ovplyvňuje vylučovanie toxínov z tela a tým ho čistí . Okrem toho sa často používa na liečbu artritídy, hnačky a ochorení čriev . Pôsobí stimulačne na tvorbu protilátok pri infekcii. Okrem toho má hematopoetický účinok, ktorý dobre funguje pri liečbe anémie a nedostatku minerálov. Zmierňuje zápaly a posilňuje cievy.

Pŕhlenie sa žihľavou

zdroj: canva

Moja stará mama bola fanúšikom prírodnej medicíny a žihľava bola na prvom mieste v zozname rastlín, ktoré používala na liečebné účely. O čo vlastne ide?

Ak to chcete urobiť, hľadajte žihľavu ďaleko od ciest, aby bolo okolo pestovateľského prostredia rastliny čo najmenej znečistenia. Odtrhnite niekoľko listov alebo celú stonku a umiestnite ju na choré miesta. Po chvíli pocítite pálenie a na pokožke sa objavia pľuzgieriky. Snažte sa tieto oblasti nepoškriabať, pretože to zhorší všetky nepríjemné pocity. Skúste robiť niečo iné, aby ste sa nesústredili na nepohodlie. Asi po 30 minútach by mal opuch začať miznúť. Pravidelné používanie tejto liečby môže priniesť  pozitívne účinky pri liečbe reumy či bolestí krížov alebo pri opuchoch kĺbov. Už po pár dňoch pocítite zlepšenie!

Žihľavu by nemali užívať ľudia, ktorí užívajú lieky proti zrážanlivosti krvi, tehotné ženy, majú po operácii alebo majú cysty na vaječníkoch a opuch srdca.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*