Tento lacný nápoj si efektívne poradí s pretrvávajúcimi bolesťami kĺbov. Už po 30 dňoch pocítite úľavu!

Ak pociťujete bolesť pri chôdzi, vstávaní alebo jednoduchom pohybe, uvedomte si, že s vekom bude problém narastať. Veľmi jednoduchým a lacným spôsobom môžete zabrániť zhoršeniu tohto stavu a zlepšiť stav našich kĺbov. Na to bude ideálny liečivý elixír.

Kĺbové puzdro

pinterest.com

Kĺbové puzdro sa nachádza medzi kĺbovými povrchmi kostí. Vytvára ochrannú bariéru pre kosti. Jeho vonkajšia časť je tvorená prevažne kolagénovými vláknami. Vďaka nim sú naše kosti chránené pred nadmernou záťažou. Zlý stav kĺbového puzdra spôsobuje  bolesť a nepohodlie.

Prirodzený zdroj kolagénu

pinterest.com

Jedným z najlepších prírodných zdrojov kolagénu je želatína, ktorú kúpite v každom obchode za pár centov. Je  vyrobená zo zvieracej kože, chrupaviek a kostí. Má veľké množstvo cenných aminokyselín, ktoré priaznivo pôsobia na regeneráciu spojivového tkaniva.

Proteíny obsiahnuté v bezfarebnom prášku, ale aj fosfor a meď, zvyšujú hustotu kostného tkaniva zabraňujú vzniku osteoporózy a sú prevenciou rednutia kostí. Kolagén podporuje zdravie chrupavky, jej pružnosť a pohyblivosť kĺbov. Látka chondroitín bojuje proti zápalu v kĺboch a preto je veľmi prospešná pre pacientov trpiacich reumou a ďalšími zápalovými ochoreniami kĺbov a kostí.

Výskum potvrdzujúci účinnosť metódy

pinterest.com

Výskum sa uskutočnil na skupine 200 ľudí, ktorí pravidelne konzumovali želatínu. Experiment trval šesť mesiacov. Výrazné účinky bolo možné zaznamenať už po 3 mesiacoch používania produktu. Viac ako 44 percent dobrovoľníkov zaznamenalo výrazné zlepšenie už počas experimentu a po celom čase nastala zmena u viac ako 52 % pacientov.

Ako pripraviť nápoj?

pinterest.com

Hlavnou zložkou je želatína. Nie je to drahá kúra, pretože jedno 150 g balenie vystačí na mesiac kúry.

Potrebné ingrediencie

  • 1/4 šálky studenej vody (môžete nahradiť aj ovocnou šťavou, alebo pridať med)
  • 2 polievkové lyžice želatíny

Príprava :

Želatínu dáme do pohára a zalejeme vodou a potom premiešame. Pripravenú zmes prikryte a nechajte celú noc. Nasledujúce ráno, pred konzumáciou nápoja, premiešajte s lyžičkou.

Je dôležité, aby ste túto kúru užili nalačno, najlepšie pol hodiny pred prvým jedlom.  Účinky by sa mali dostaviť po 30 dňoch používania metódy.

Aké sú výhody pitia želatíny?

pinterest.com
  • Zlepšuje cholesterol,
  • Zlepšuje imunitu,
  • Spôsobí plnosť žalúdka a obmedzí prejedanie,
  • Urýchľuje hojenie rán je dobrá aj po operáciách,
  • Priamo bojuje proti zápalu a infekcii,
  • Zlepšuje hormonálnu rovnováhu,
  • Reguluje prácu tráviaceho systému,
  • Zabraňuje vzniku osteoporózy

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*