7 príznakov toho, že konzumujete oveľa viac cukru ako vaše telo dokáže zniesť.

Ako sa hovorí, cukor je biela smrť. Skutočne sa považuje za jednu z najnebezpečnejších látok. Hneď, ako je jeho hladina v krvi príliš vysoká, môže spôsobiť cukrovku a iné vážne zdravotné problémy: kardiovaskulárne choroby, zhoršené funkcie obličiek a dokonca aj mozgovú príhodu.

Bez ohľadu na to, či máte cukrovku alebo nie, vždy by ste mali sledovať svoj príjem cukru. Telo totiž vysiela signály, keď sú v ňom nejaké nezrovnalosti. Existuje 7 skutočných príznakov, podľa ktorých zistíte, že konzumujete príliš veľa cukru. Pozrite sa s nami na to, ktoré to sú…

  1. Trvalý pocit hladu

Ak budete jesť veľa potravín, ktoré obsahujú vysoké množstvo cukru, hladiny glukózy v krvi dramaticky narastú. To vedie k tomu, že nepreniká do buniek. Výsledkom je, že telo nedostáva potrebnú energiu a žiada si jesť. To môže viesť nielen k cukrovke, ale aj k obezite.

  1. Neustála únava

Je to tá istá situácia, ako v prípade pocitu hladu. Pri vysokej hladine cukru v krvi sa telo nestane schopné správne uchovávať a spracúvať glukózu. V dôsledku toho sa cítite nielen hladní, ale aj unavení.

  1. Časté močenie

Obličky nemôžu normálne spracovávať tekutinu, ak je hladina cukru v krvi príliš vysoká. Z tohto dôvodu organizmus rozpúšťa krv s intracelulárnou tekutinou, čo zase vedie k častému močeniu.

  1. Infekčné ochorenia

Vysoká hladina cukru vytvára priaznivé prostredie pre reprodukciu kvasiniek a baktérií. Infekcie močového traktu sa môžu vyskytnúť u mužov a najmä u žien, ak je hladina cukru vysoká.

  1. Sucho v ústach

Silné pocity smädu a sucha v ústach sú isté známky toho, že konzumujete príliš veľa cukru, čo vedie k dehydratácii. Samozrejme, musíte sa naštartovať pitím nápojov bez cukru – najlepšou voľbou je čistá voda bez bubliniek.

  1. Suchá koža

Suchosť a svrbenie kože sú ďalšími príznakmi nadmernej konzumácie cukru. Mimochodom, šúpanie kože sa môže vyskytnúť na pozadí všetkých predchádzajúcich bodov. Takže ak si všimnete jeden zo signálov a vaša pokožka už začala svrbieť, je lepšie, ak si dáte urobiť testy na zistenie hladiny cukru.

  1. Problémy so sústredením

Ako sme už povedali, zvýšená hladina cukru zabraňuje prenikaniu glukózy, najmä do mozgových buniek. Preto človek robí v ťažkých situáciách rýchle rozhodnutia a vo všeobecnosti dlhšie premýšľa.

Kontrolujte si konzumáciu potravín, ktoré obsahujú veľké množstvo cukru. Ušetríte sa od mnohých ochorení a problémov s nadváhou. Ak trpíte opuchom, je potrebné minimalizovať soli vo vašej strave.

Naučte sa počúvať svoje telo a zdieľajte tieto užitočné informácie s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach!

Ak bol článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

zdroj:takprosto.cc

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*