Zaujímavý recept ako uvariť ryžu pomocou TAJNÉHO TRIKU – na spaľovanie tuku a zrýchlenie metabolizmus!

Vždy sa čudujeme, ako môžeme rýchlo a bez námahy znížiť hmotnosť. Zdravá strava a cvičenie sú samozrejme kľúčom k udržaniu tela fyzicky fit.

Vedec z College of Chemical Sciences na Srí Lanke našiel ďalší spôsob varenia ryže, ktorý by mal znížiť zadržiavanie kalórií o 50-60%, ktorú predstavil na Národnom stretnutí a výstave Americkej chemickej spoločnosti /ACS/

Je zrejmé, že prišiel na to, ako urobiť z ryže bezpečný škrob, pripravený odolávať cukru alebo vstrebávaniu škrobu od vstupu do obehového systému.

Ryža, ako aj rôzne škroby sa mimoriadne rýchlo  premenia na cukor (glukózu) v krvi.

Skutočná časť škrobu sa odstráni ako glykogén v pečeni a svaloch a extra glukóza sa odstráni vo forme tuku, čo môže vyvolať priberanie a zdravotné problémy.

Nech je to akokoľvek, ak vstrebávanie škrobu spomalíme, bude energia z neho uvoľnená do tela postupne.

Nebezpečenstvo nadmerného množstva glukózy v krvi sa teda zníži a bunky hrubého čreva nebudú podráždenejšie.

Tajná prísada – kokosový olej

Rozpustite 1 čajovú lyžičku kokosového oleja vo vriacej vode, dobre premiešajte a pridajte trochu ryže.

Dusíme, kým sa ryža neuvarí, čo môže byť asi 40 minút, alebo ako je uvedené na obale.

Potom ju vložte do mrazničky a nechajte stáť 12 hodín.

Toto môže byť neuveriteľná pomoc pre ľudí s nadmernou hmotnosťou alebo pri problémoch s hladinou glukózy. Táto metóda poskytuje 10-krát vyšší bezpečný obsah škrobu ako bežná ryža.

Ako to funguje

Ako vysvetľuje James, počas doby varenia sa kokosový olej dostáva do škrobu, čím sa cukor stáva nepriepustným pre šťavy v tráviacom trakte a zabraňuje jeho rozkladu a spracovaniu.

Škrob je počas 12-hodinového chladenia spojený s atómami na vonkajšej strane ryže, čo spôsobuje, že ryžový cukor sa zmení na bezpečný škrob. V prípade, že ryžu zohrejete, neovplyvní to bezpečnú hladinu škrobu.

Vyskúšajte tento rýchly trik, aby ste rýchlo znížili hmotnosť. Jednoduchá zmena vo vašej strave vám môže pomôcť zostať zdravými v dlhodobom horizonte.

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*