8 čajov, ktoré vám pomôžu zredukovať tuk na bruchu už za 14 dní. Pite ich každý deň!

Vedeli ste, že čaj je popri vode najviac konzumovaným nápojom? Pravdepodobne preto, že jeho pravidelná konzumácia preukázala mnohé zdravotné benefity. Aj vy patríte k ľuďom, ktorí pijú čaj každý deň?

Niektoré štúdie uvádzajú, že pitie kvalitných čajov spôsobuje chudnutie a znižuje brušný tuk.

Aký je váš obľúbený čaj? Po tomto článku si určite vyberiete svojho favorita!

#1 Zelený čaj – Najznámejší druh čaju

Spája sa s rôznymi zdravotnými výhodami. Je to tiež jeden z najúčinnejších čajov, čo sa týka chudnutia. Extrakt zo zeleného čaju je totiž mimoriadne bohatý na katechíny, ktoré sú prírodnými antioxidantmi. Zlepšuje metabolizmus a zvyšuje spaľovanie tukov, najmä v oblasti brucha.

# 2 Čaj Puerh – nazývaný aj ako červený čaj

Jedinečná forma čaju s názvom Puerh pochádza z mesta Pu-erh v provincii Yunnan. Fermentuje sa chemickou reakciou medzi prospešnými baktériami a na slnku sušeným bazovým čajom. Má upokojujúcu, zemitú vôňu, ktorá sa časom rozvíja a ľudia ju zvyčajne radi pijú po jedle. Niektoré štúdie na zvieratách a ľuďoch ukázali, že čaj Puerh je schopný zvýšiť chudnutie. Čaj Puerh potláča syntézu mastných kyselín, ktoré následne ovplyvňujú proces lipogenézy a premieňa tuk na energiu takmer okamžite po jedle.

# 3 Čierny čaj – Bohatý na živiny

Čierny čaj je bohatý na antioxidanty nazývané flavonoidy alebo polyfenoly, ktoré sú spojené s mnohými zdravotnými výhodami, ako je napríklad chudnutie. Okrem toho polyfenoly v čiernom čaji pomáhajú črevám produkovať mastné kyseliny s krátkym reťazcom, čo preukázateľne zvyšuje metabolizmus.

# 4 Čaj Oolong – Ide o tradičný druh čínskeho čaju, ktorý bol čiastočne oxidovaný

Často sa o ňom hovorí, že má ovocnú, voňavú vôňu a veľmi jedinečnú chuť. Rôzne štúdie ukázali, že čaj oolong môže podporiť chudnutie zlepšením procesu spaľovania tukov a zrýchlením metabolizmu.

#5 Biely čaj

Biely čaj je veľmi ľahko spracovaný a starostlivo vyberaný, kým je rastlina ešte mladá. Má veľmi výraznú chuť, ktorá sa líši od iných druhov čaju. Výhody bieleho čaju boli v priebehu rokov dobre preskúmané a siahajú od zlepšenia zdravia až po zabíjanie rakovinových buniek.

# 6 Čaj z medovky – známy pre svoje upokojujúce účinky

Je to jeden z najviac odporúčaných nápojov pre celkové zdravie. Okrem toho, že znižuje stres, podporuje spánok a zlepšuje zdravie pokožky a vlasov, čaj z medovky je skvelým nápojom pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje trávenie.

# 7 Škoricový čaj – Má prirodzene nízky obsah kalórií

Okrem toho môže pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi, čo vedie k menšiemu počtu kalórií a zabraňuje priberaniu. Pravidelná konzumácia škorice povzbudí tráviaci systém k správnemu fungovaniu a môže byť novou zázračnou tabletkou na chudnutie, najmä na brušný tuk.

# 8 Kurkumový čaj – má mnoho zdravotných výhod

Hlavným antioxidantom v tomto korení je kurkumín, čo je protizápalová látka, ktorá sa v čínskej medicíne používa už po stáročia. Kurkuma môže pomôcť kontrolovať priberanie, eliminovať obezitu a liečiť metabolické poruchy.

Citrón a zázvor – keď sa pridajú do čaju, dokážu zázraky!

Citrón a zázvor majú mnoho výhod pre celkové zdravie a jedným z nich je aj zrýchlenie metabolizmu. Majú tiež schopnosť zvýšiť energiu 3-krát viac ako káva a cukor! Sú bohaté na antioxidanty a vďaka vysokému obsahu vitamínu C dokážu posilniť imunitný systém.

Ktoré z vyššie uvedených čajov sú vaše obľúbené a prečo?

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*