Pupienky a vredy na konkrétnych miestach na tele, sú varovné signály nášho tela. Čo presne znamenajú?

Pupienky, vredy a vyrážky nie sú len prekliatím tínedžerov, ale aj dospelých. Ťažko sa hľadá príčina – hľadá sa ihla v kope sena. Nižšie uvedené informácie vám však môžu priblížiť problém a uvedomiť si, že výskyt zmien na koži na konkrétnych miestach závisí od rôznych faktorov. Nie vždy majú spoločného menovateľa!

1. Na zadku

Ak si všimnete pupienky na zadku, môže to byť spôsobené tesnou spodnou bielizňou a nedostatočnou hygienou.

2. Brada a krk

Môže to súvisieť s nadmernou konzumáciou mliečnych výrobkov ako sú syry, tvaroh, mlieko či jogurty. Preto by ste mali obmedziť ich konzumáciu, ak chcete hladký krk. Príliš veľa kortizolu v krvi môže tiež viesť k tomu, že vaša pokožka v týchto oblastiach nevyzerá veľmi atraktívne. Stáva sa tiež, že ľudia vystavení stresu môžu zápasiť s takýmto problémom, preto stojí za to mať svoje starosti na uzde a nenechať ich ovládať váš život. Pleť odráža váš psychický stav.

3. Ramená a chrbát

Často je príznakom poruchy trávenia. Potom by ste mali piť veľa vody. Ak sa tento stav nezmení, určite sa poraďte so svojím lekárom.

4. Hrudník

To zase môže súvisieť s hormonálnou nerovnováhou. U žien môžu túto reakciu spustiť antikoncepčné pilulky a u mužov sa objavia praskliny na hrudi, keď produkujú príliš veľa testosterónu. Na kontrolu tejto situácie môžu dámy ísť ku gynekológovi, aby im zmenil lieky.

5. Lakte

Môžete byť na niečo alergický, no pri vážnejších stavoch to môže byť aj plesňová infekcia.

6. Brucho

K tomuto stavu môže viesť príliš vysoká hladina cukru, ale aj nerovnováha cukru v krvi. Ak vaše akné nezmizne ani po obmedzení sladkostí, určite navštívte svojho lekára.

7. Nohy

Áno, pupienky sa môžu objaviť aj na nohách. To je bežné, keď máte nedostatok vitamínov alebo ste na niečo alergický. Oplatí sa tiež skontrolovať, či nereagujete zle na kozmetické produkty alebo prací prášok.

Ako vidíte, existuje veľa dôvodov pre stav pokožky. Stojí za to venovať pozornosť tomu a v prípade potreby sa obrátiť na dermatológa. Môžete tiež znížiť spotrebu nezdravých potravín a spracovaných potravín. Vsaďte na pitnú vodu – až 2 litre denne.

Ak vás tento článok zaujal, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*