Ako odstrániť fibrómy a iné kožné výrastky bez návštevy lekára pomocou domácej metódy.

Fibróm je výrastok na koži, ktorý je vlastne nezhubným nádorom spojivového tkaniva. Fibrómy vyzerajú ako malé uzlíky a ich veľkosť sa môže meniť až do 1 centimetra. Zvyčajne majú rovnakú farbu ako koža, ale môžu byť aj svetlejšie.

Nie sú nebezpečné, ale ich počet sa môže zvýšiť a môžu sa stať estetickým problémom. Zvyčajne sa objavujú na krku, podpazuší, pod prsiami, bruchu a očných viečkach.

Môžu sa však objaviť aj na iných miestach kože. V skutočnosti má takmer každý aspoň jeden fibróm, takže myómy nie sú nezvyčajné.

Fibrómy sa môžu tiež zapáliť, krvácať alebo sa môžu zväčšiť. Ich počet a veľkosť sa v priebehu rokov postupne zvyšuje. Hoci príčiny fibrómov nie sú známe, tukové usadeniny prispievajú k ich vzhľadu.

Počet fibrómov sa môže meniť od pár po niekoľko stoviek. Lekár môže diagnostikovať fibróm a dermatológ môže predpísať ďalšiu liečbu.

Myómy sa zvyčajne odstraňujú počas zimných mesiacov, keď je chladnejšie počasie, menej slnka a menšia šanca na potenie.

Dermatológ zvyčajne odstraňuje fibróm elektrokauterizáciou, rádiochirurgiou alebo laserovou operáciou. Ak už nie je žiadny fibróm, vyžaduje sa iba jedno ošetrenie. Potom sa liečba musí zopakovať.

Po odstránení sa rana ošetrí antibiotikom, dodržiava sa bežná hygiena. Po operácii sa treba na niekoľko dní vyhnúť cvičeniu, aby ste sa vyhli poteniu a dosiahli úspešné vyliečenie bez komplikácií.

Domáca metóda na odstránenie fibrómov

Jablčný ocot je považovaný za jeden z najlepších a najúčinnejších domácich prostriedkov na odstránenie kožných výrastkov.

Môže byť použitý na liečbu rôznych zdravotných problémov vrátane fibroidov kvôli svojej kyslosti.

Upozornenie: Nepoužívajte jablčný ocot v blízkosti očí, pretože by ste ich mohli podráždiť.

Odstránenie kožných výrastkov pomocou jablčného octu:

Jemne umyte oblasť okolo fibrómu mydlom a vodou.

Najprv navlhčite fibróm vodou pomocou vaty. Potom namočte vatový tampón do jablčného octu. Potom pripevnite vatu k fibrómu obväzom. Najprv fibróm stmavne, potom vyschne a nakoniec odpadne.

Vzhľadom na veľkosť fibrómu môže zostať jazva, ktorú treba ošetriť gélom z aloe vera alebo  mangánovým krémom. Ak fibróm nebol hlboko v koži, jazva úplne zmizne.

Buďte opatrný:

  1. Ocot by sa nemal natierať na kožu v blízkosti fibrómu, pretože sa môže podráždiť.

  2. Nepoužívajte jablčný ocot, keď je fibróm suchý.

  3. Neodstraňujte fibróm. Nechajte ho, kým neodpadne sám.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*