Raňajky, ktoré zabraňujú rakovine a odstraňujú nadbytočné kilogramy. Jedzte ich aspoň 3 krát do týždňa!

Nahraďte svoje „zbytočné“ raňajky touto kašou aspoň 3x týždenne. A v konečnom dôsledku sa to odzrkadlí na vašej postave a na vašom zdraví – tieto zdravé a chutné raňajky vám pomôžu schudnúť a zabrániť rakovine hrubého čreva. Príprava vám zaberie len 15 minút!

Tu sú 4 dôvody, prečo by ste mali zaradiť ovsené vločky do svojho každodenného jedálnička:

  1. Pocit hladu zmizne: Ovsené vločky sú bohaté na vlákninu, ktorá vám zabezpečí pocit sýtosti až do ďalšieho jedla. Vločky navyše stimulujú trávenie. A v dôsledku toho sú takéto raňajky ideálne pre tých ľudí, ktorí chcú schudnúť.
  2. Hladiny cholesterolu sú normalizované: Vďaka prírodnej vláknine, ktorú ovos obsahuje, je hladina cholesterolu výrazne regulovaná.
  3. Obnovuje krvný tlak: Okrem iných zložiek, ktoré normalizujú krvný tlak, sú v tejto veci najsilnejším pomocníkom ovsené vločky, ktoré sú obohatené o rastlinnú vlákninu.
  4. Boj proti rakovine: Zložky obilnín znižujú riziko rakoviny hrubého čreva, podľa mnohých štúdií to zostáva pravdou. Ovsené vločky môžu tiež pomôcť pri prevencii rakoviny prsníka, vaječníkov alebo prostaty.

Lahodný recept na raňajkovú ovsenú kašu s banánom a škoricou!

Budete potrebovať:

  • 1 šálku ovsených vločiek;
  • 1 nakrájaný banán
  • 1 lyžička med;
  • 1/2 šálky mlieka (môže byť aj rastlinné);
  • 1 lyžička škorica;
  • niekoľko nasekaných vlašských orechov.

Postup prípravy:

Ovsené vločky zalejeme teplým mliekom a necháme 10-20 minút odstáť. Potom pridáme med a dobre premiešame, do kaše pridáme nasekaný banán a vlašské orechy a opäť premiešame. Na úplný záver pridáme škoricu. Dodá vašim raňajkám jemnú chuť.

TIP: Raňajkujte túto kašu aspoň 3 krát do týždňa, aby ste pocítili maximálne výhody ovsených vločiek na vaše zdravie.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*