Vypestujte si nechty, ktoré sa nelámu a rastú rýchlejšie – stačí si ich namáčať do tohto kúpeľa!

Urobiť dnes v salóne manikúru, ktorá vydrží niekoľko týždňov, nie je problém, manikúra bude vytrvalá a je nepravdepodobné, že si necht nechtiac zlomíte, ale nechty sa týmto postupom zhoršujú a zaberie to veľa času aby sa nechtová platnička opäť zotavila. Na druhej strane sa nechty bez manikúry zvyknú lámať. Ako tento problém vyriešiť, aby sme mali krásne dlhé nechty, ktoré sú pevné a nelámu sa?

Existuje jeden osvedčený liek a iba našim pravidelným čitateľom prezradíme tajomstvo jeho prípravy.

Budete potrebovať:

  • sušený harmanček – jedna polievková lyžica;
  • sušená ľubovník bodkovaný – jedna polievková lyžica;
  • koreň lopúcha – jedna polievková lyžica;
  • voda – jeden liter

Spôsob varenia:

  1. Zmiešajte všetky zložky v uvedených pomeroch a nalejte jeden liter vriacej vody. Odvar by sa mal lúhovať hodinu.
  2. Výsledný vývar preceďte cez sitko alebo gázu.
  3. Odvar nalejte do hlbokej nádoby a môžete pokračovať v procedúre.

Aplikácia:

Namočte si ruky do kúpeľa na pol hodiny. Po ukončení procedúry je potrebné aplikovať hydratačný krém na ruky bez umývania odvaru.

Ak je to žiaduce, môžete tento postup vykonávať denne, ak to nie je možné, urobte si kúpeľ rúk najmenej štyrikrát týždenne. Takýmto jednoduchým a nie drahým spôsobom nielen stimulujete rast nechtov, ale ich aj výrazne posilníte. Výsledok bude viditeľný už za mesiac!

TIP: Pamätajte, že nechty, rovnako ako vlasy a pokožka, potrebujú neustálu starostlivosť. Ak telu chýbajú niektoré vitamíny a minerály, nechty sa začnú lámať, odlupovať, deformovať a môžu ochorieť na plesne. Preto je pre zdravie nechtov tak dôležité okrem wellness procedúr jesť aj potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Zdravie nechtov vyžaduje vitamíny A a E, vitamín C, B5, vápnik, jód, zinok, biotín. Jedzte morské plody, mliečne výrobky, vajcia, pečeň, zeleninu, ovocie, zaraďte do stravy citrusové plody. Dobrá výživa posilní nielen nechty, ale aj vlasy.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*