Tvarohový koktejl pre vaše zdravie a chudnutie!

Tento zdravý nápoj obsahuje len 66 kcal na 100 gramov!

Zloženie:

tvaroh bez tuku – 200 g
mlieko alebo kefír – 1 šálka
ovocia alebo bobúľ 50 g

Príprava:

Všetky ingrediencie vyšľahajte mixérom a vychutnajte si zdravý nápoj! Ideálne ak ho budete mať na raňajky alebo večeru.

Prečo je zdravý?

Tvaroh

Okrem toho, že je veľmi dobre stráviteľný, má v sebe aj veľa užitočných látok. Tvaroh je výborným zdrojom horčíka, z ktorého sa väčšia časť sústreďuje do ľudských kostí. Táto látka pôsobí tiež ako katalyzátor, podporuje biochemické reakcie, aktivuje rôzne enzýmy v tele a zabezpečuje správne fungovanie svalov i nervov. Významnú úlohu hrá aj pri udržiavaní hladiny cukru v krvi a zabraňuje zápche, srdcovému infarktu, no i psychickým poruchám či migréne. Najdôležitejšou výhodou tvarohu je vysoký obsah vápnika, preto je veľmi vhodnou potravinou pre ľudí s osteoporózou.

Kefír

Kefír má priaznivé účinky na ľudské zdravie vďaka svojmu nutričnému zloženiu a obsahu probiotických kultúr. Mnoho zdravotných výhod kefíru sa pripisuje práve jeho probiotickému obsahu. Probiotiká alebo „dobré baktérie“ sú živé organizmy, ktoré môžu pomôcť udržiavať pravidelný pohyb čriev, liečiť určité zažívacie ťažkosti a podporovať imunitný systém. Kefír sa vďaka svojim vlastnostiam radí medzi najzdravšie potraviny.

Bobuľové ovocie

Bobuľové ovocie je zvyčajne malé, jemné a guľaté ovocie rôznych farieb, prevažne modrej, červenej alebo fialovej. Má sladkú alebo kyslú chuť a nízky obsah cukru, čím je vhodnou potravinou pre ľudí, ktorí chcú schudnúť aj pre diabetikov.

Toto drobné ovocie sa vyznačuje dobrým výživovým profilom. Zvyčajne má vysoký obsah vlákniny, vitamínu C a antioxidačných polyfenolov. Začlenením bobuľovitého ovocia do vašej stravy môžete predchádzať a zmierňovať príznaky mnohých chronických chorôb. Patria sem najmä čučoriedky, maliny, brusnice, černice, ríbezle, jahody, atď.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*