4 varovné signály, ktoré môžu znamenať upchaté tepny a takmer každý z nás ich ignoruje.

Je to hrozná správa, že 700 000 ľudí trpí srdcovým infarktom a viac ako 400 000 ľudí zomrie každý rok na ischemickú chorobu srdca (CHD) len v Spojených štátoch.

Hlavným cieľom je prevencia srdcových ochorení, pre ktoré je včasné odhalenie problémov veľmi dôležité. Kombinácia zmien životného štýlu, implementácia lekárskej terapie môže určite pomôcť predchádzať alebo oddialiť srdcový infarkt.

80% srdcových ochorení sa dá predísť jednoducho zmenou životného štýlu. Tu je niekoľko záchytných bodov, ktoré by ste mali vedieť o srdcových ochoreniach.

1. Erektilná dysfunkcia (ED) môže znamenať upchaté tepny

Ak je u mužov nástup erekcie ťažký alebo sú neschopný erekcie, môže to byť príznak upchatých ciev v panve, tento príznak sa niekedy objavuje pred ochorením koronárnych artérií. Existuje vzorec medzi nástupom ED a nálezom ischemickej choroby srdca po 3-5 rokoch, čo je dostatočne dlhé obdobie na identifikáciu a odstránenie nedostatkov v boji  so  srdcovým problémom.

V prípade nepredvídanej udalosti, keď ste vy a váš partner stresovaní sexuálnym zlyhaním, vyhľadajte a liečte hlavnú príčinu skôr, ako sa rozhodnete ísť na modrú pilulku.

2.Plešatosť môže naznačovať upchaté tepny

V ďalekosiahlej štúdii s takmer 37 000 mužmi sa zistilo, že vypadávanie vlasov je ďalším možným príznakom CHD v každom veku.

3.Vrásky v ušiach môžu naznačovať upchaté tepny.

Jeden z najbizarnejších príznakov, vráska na ušnom lalôčiku, bol hlásený v správach o terapeutickom vyšetrení ako indikátor tichého CHD.

V dôsledku zlého obehu sa môže vyskytnúť vráska ucha. Hoci niektorí lekári tvrdia, že vrásky sú len bežným znakom dozrievania, vedci pred rokom použili najsofistikovanejšiu CT stratégiu na kvantifikáciu tichého CHD a zistili, že  koronárne ochorenie spôsobilo vrásku na uchu aj po tom, čo tvorcovia predstavili iné nebezpečné premenné, ako je vek a fajčenie.

4.Bolesť v dolnej časti nohy pri chôdzi môže znamenať upchaté tepny.

Ateroskleróza môže narušiť zásobovanie nôh, najmä u fajčiarov, pred analýzou ochorenia koronárnych artérií. Tento vedľajší účinok si vyžaduje okamžité vyhodnotenie. Váš špecialista preskúma vaše nohy a posúdi cirkuláciu v nohách, aby vyvodil príslušné závery.

Je dôležité rozpoznať ochorenie koronárnych artérií vopred, aby sa prijali vhodné opatrenia. Existuje mnoho diétnych a regeneračných liekov, ktoré môžu tento problém zastaviť. Ľuďom, ktorí identifikovali tieto skoré príznaky, sa odporúča jesť viac rastlinných potravín a menej používať nezdravé potraviny.

Každý, kto má niektorý z vyššie uvedených príznakov tichého CHD, by mal sledovať a kontrolovať svoj pulz, cholesterol, glukózu nalačno. Váš lekár posúdi, či Vám treba urobiť  EKG.

Takže buďte opatrní so všetkými týmito príznakmi srdcových ochorení a uistite sa, že im môžete zabrániť tým, že podniknete správne kroky v správnom čase.

Ak Vás tento príspevok zaujal. zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*