48 hodinová diéta, ktorá odstraňuje toxíny, rozpúšťa tuk a zbavuje telo chronických ochorení.

Cez víkendy je ideálny čas na začatie tejto diéty. Mali by ste deň predtým jesť melóny, a zeleninu (paradajky) a semená bohaté na lykopén, a to zlepší a urýchli proces očisty.

Javorový očistný nápoj, ktorý rozpúšťa tuk a odvádza toxíny

  • štipka kajanskej papriky
  • 1 polievková lyžica javorového sirupu v bio kvalite
  • 2 lyžice citrónovej šťavy
  • 300 ml vody

Dobre premiešajte a zmes je pripravená na konzumáciu.

Táto javorová detoxikačná kúra (limonádová diéta) vznikla už v r. 1940 a jej autorom je havajský naturopat Dr. Stanley Burroughs.

Pôvodným cieľom tejto očistnej kúry bola liečba žalúdočných vredov. Časom sa však zistilo, že okrem liečby vredov pomáha čistiť pečeň a obličky, odstraňuje usadeniny v kĺboch a svaloch, zlepšuje funkciu nervov, účinkuje proti zaneseným cievam, zlepšuje kvalitu krvi a celkovo omladzuje organizmus.

Mnohým ľuďom pomohla pri akútnych aj chronických problémoch kože, pri alergiách a zahlienení.

Primárne je javorová detoxikácia určená pre ľudí, ktorí sa chcú zbaviť nahromadených toxínov, avšak mnoho ľudí vyhľadáva túto diétu kvôli chudnutiu, pretože táto diéta prináša okrem detoxikácie organizmu aj váhový úbytok. Koľko človek schudne, závisí od toho, ako dlho túto diétu drží a ako sa následne stravuje. Ak neupraví svoje stravovacie návyky, pohybovú aktivitu a pod., stratená váha sa rýchlo vráti späť.

POSTUP PRI JAVOROVEJ DETOXIKÁCII

 Ráno sa vypije liter slanej vody (na 1 liter vody dve kávové lyžice nejodidovanej morskej soli) alebo bylinný čaj s preháňacími účinkami, prípadne sa urobí klystír. V ideálnom prípade prejde slaný nálev tráviacím traktom a počas hodiny by ste sa mali niekoľkokrát vyprázdniť.

Denne treba vypiť 6 až 12 pohárov limonády. Počas kúry je dovolené piť čistú vodu či mätový čaj, ktorý napomáha čisteniu. Nekonzumuje sa žiadne jedlo, káva, čaj ani alkohol. Nemali by sa užívať ani žiadne vitamínové alebo minerálne doplnky. Držte ju 48 hodín, potom celý nasledujúci deň jedzte len ľahké jedlá. Môžete opakovať každých 14 dní.

Klasická dĺžka javorovej diéty

Vnútorný čistiaci mechanizmus tela je mimoriadne účinný, ale vyžaduje si čas a optimálne podmienky. Aby prebehol celý proces vylúčenia nahromadených toxínov, odporúča sa dodržiavať javorovú diétu desať dní. Pre mnoho ľudí je však predstava desaťdňovej kúry príliš náročná. Je možné vyskúšať si 48 hodinovú kúru alebo 1 deň do týždňa pár týždňov po sebe. 10-dňová javorová diéta sa môže držať dvakrát až štyrikrát do roka.

Zdieľajte tieto informácie aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*