Vedci zistili, že nedostatok tohto vitamínu zvyšuje riziko vzniku demencie a aj Alzheimerovej choroby.

Mnohí z nás zažili alebo poznáme niekoho, možno blízkeho príbuzného, koho sužuje nejaké psychicky vyčerpávajúce ochorenie, ako je demencia alebo jej pokročilejšia forma, Alzheimerova choroba.

Alzheimerova choroba, ktorá teraz postihuje čoraz viac staršej populácie, je jednou z troch najčastejších chorôb spôsobených rakovinou a srdcovými chorobami. Takmer 95 percent staršej populácie s demenciou vykazovalo jedného spoločného menovateľa: závažný nedostatok vitamínu D.

Najlepšia stratégia boja proti demencii: Prevencia

Nadmerný príjem cukru, nedostatok vitamínu D, nedostatok bielkovín a nedostatok zdravých tukov sú obviňované zo zvyšujúcej sa demencie. Je zaujímavé, že len málo potravín obsahuje vitamín D. Príčina? Príroda mala v úmysle získavať vitamín D hlavne cez pokožku, prostredníctvom slnečného žiarenia. V skutočnosti sú mastné ryby ako losos a makrela jednými z najlepších zdrojov vitamínu – rovnako ako hovädzia pečeň, syr a vajcia.

Dr. David Perlmutter, renomovaný neurológ, vyvinul nasledujúce stratégie ako prevenciu pred demenciou a vznikom Alzheimerovej choroby.  Boj proti tejto chorobe má v súčasnosti hodnotu viac ako 250 miliárd dolárov ročne, no podľa doktora Perlmuttera sa demencii dá predísť.

Toto sú kroky, ktoré musíte už teraz podniknúť:

1. Nedávne štúdie ukazujú, že strava, ktorá využíva dodatočný kokosový olej, prispieva k výraznému ústupu choroby.

2. Optimalizujte svoju črevnú flóru konzumáciou fermentovaných potravín alebo užívaním vysokokvalitného probiotického doplnku.

3. Mozog potrebuje zdravé tuky a bielkoviny ako mäso, extra kokosový olej, extra panenský olivový olej, olivy, avokádo, orechy, bio vajcia a hydina.

4. Vyhnite sa uhľohydrátom s vysokým obsahom škrobu, ako je ryža, pšenica, cestoviny a zemiaky, ktoré sa menia na cukor rýchlejšie ako uhľohydráty s nízkym obsahom škrobu, ako je listová zelenina, zelené fazuľky, obilniny a huby. V skutočnosti je najlepšie použiť diétu s nízkym obsahom sacharidov.

5. Spolu s príjmom vitamínu D určite zaraďte aj kompletný doplnok horčíka. Podobne optimalizujte hladinu vitamínu D 10-15 minútami denného slnenia. Táto prax posilňuje imunitný systém a biosystémy tela.

6. Vyhnite sa očkovaniu proti chrípke, pretože väčšina z nich obsahuje ortuť a hliník.

7. Vyhnite sa elektromagnetickým poliam vytváraným bezdrôtovými elektronickými zariadeniami, ako sú mobilné telefóny, príliš veľkému žiareniu z počítačov, mikrovlnných rúr a iných zariadení.

Pribúdajú dôkazy o tom, že elektromagnetické polia a vystavenie rádiofrekvenčnému žiareniu môžu mať škodlivý vplyv na Alzheimerovu chorobu, ako aj únavu nadobličiek, nízku hladinu štítnej žľazy a množstvo ďalších chronických zdravotných problémov vrátane nespavosti a rakoviny.

Zdieľajte tieto informácie aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*