Dajte si tieto 3 ingrediencie do kávy – váš brušný tuk začne miznúť a metabolizmus bude rýchlejší ako kedykoľvek predtým!

Niet pochýb o tom, že káva je najobľúbenejší ranný nápoj na svete. Na jednej strane okamžite zvyšuje vašu energetickú hladinu a pripravuje vás na náročný deň. Navyše kombinuje množstvo ďalších zdravotných výhod, ako je zrýchlený metabolizmus, a keď sa konzumuje s mierou, chráni vaše srdce.

Ale len málo ľudí vie, že môžete premeniť svoje obľúbené ráno na silný spaľovač tukov jednoduchým pridaním niekoľkých zložiek, ako je kokosový olej, škorica a med. Ak pridáte tieto zložky do kávy, ľahko sa zbavíte niekoľkých kilogramov bez toho, aby ste museli robiť akékoľvek zmeny v stravovaní.

Prečo je táto kombinácia taká silná?

1. Škorica poskytuje mnoho zdravotných výhod. Jedná sa o silný protizápalový prostriedok, ktorý znižuje zápalové procesy v tele. Navyše je plná antioxidantov, neutralizuje negatívne účinky voľných radikálov. Tiež znižuje hladinu cukru v krvi zvýšením metabolizmu cukru v krvi. Podporuje rozklad cukru, ktorý sa premieňa na energiu. Škorica tak zabraňuje hromadeniu tuku v tele.

2. Kokosový olej je ďalším darom prírody, ktorý poskytuje dlhý zoznam zdravotných výhod. Skladá sa hlavne z mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktoré tráviaci systém okamžite posiela do pečene. Najdôležitejšou výhodou kokosového oleja pre chudnutie je, že prirodzene spôsobuje, že metabolizmus spaľuje tuk efektívnejšie.

3. Med môže byť plný cukru, ale je to prírodný cukor, ktorý telo premieňa na energiu. Med je tiež bohatý na dôležité minerály, ako je sodík, železo, zinok, vápnik, draslík a fosfor. Okrem toho med obsahuje niacín, kyselinu listovú, vitamín C, riboflavín a vitamín B6. To sa ukázalo ako veľmi užitočné pre reguláciu hladiny cholesterolu v krvi a zníženie stresu.

V súčasnosti proces spaľovania tukov v tele do značnej miery závisí od minerálov a vitamínov. Poskytuje tak základné živiny, čím zabraňuje akémukoľvek nedostatku minerálov alebo vitamínov v tele. Surový nepasterizovaný med je najzdravší.

Potrebujeme:

  • 1/2 šálky medu
  • 3/4 šálky kokosového oleja
  • 1 čajová lyžička škorice
  • 1 čajová lyžička kakaa (voliteľné)

Postup:

Pastu dobre premiešajte a zmiešajte všetky ingrediencie dohromady. Skladujte v sklenenej nádobe v chladničke.

Spôsob ako užívame:

Pridajte 1-2 čajové lyžičky zmesi do šálky čerstvo uvarenej kávy. Dobre premiešajte a vychutnajte si rannú šálku kávy!

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*