8 potravín, ktoré pomáhajú riediť krv a zabraňujú trombóze.

Je veľmi dôležité udržiavať normálnu hustotu krvi, pretože jej nadmerná hustota môže vyvolať vážne porušenie kardiovaskulárneho systému. Ľudia náchylní na tvorbu krvných zrazenín používajú špeciálne lieky – antikoagulanciá, ktoré riedia krv. Prevenciu trombózy však zabezpečujú aj jednoduché prírodné produkty. Zaujímalo by vás ktoré?

Domáce lieky na riedenie krvi

Krvné zrazeniny, blokujú aj tie najväčšie cievy. To zase vedie k infarktu, mŕtvici a iným závažným patológiám. Prírodné produkty pomôžu riediť krv, ich účinnosť je samozrejme nižšia ako účinnosť liekov, ale ich účinok je úplne neškodný. A môžu sa bezpečne použiť, ako prevencia.

1. Cesnak

Surový cesnak je vynikajúcou prevenciou aterosklerózy. Ochorenie je sprevádzané vývojom útvarov na vnútorných stenách krvných ciev, čo narúša normálny krvný obeh. Okrem toho cesnak normalizuje krvný tlak, takže jeho výhody pre kardiovaskulárny systém sú jednoducho nenahraditeľné. Veľkým plusom cesnaku je tiež to, že sa môže aktívne používať v rôznych jedlách, čím sa znižuje množstvo soli, ktorá sa do nich pridáva.

2. Kajenské korenie

Tento druh korenia je dosť korenistý a má jedinečnú pikantnú chuť. A s jeho pomocou môžete riediť krv. Kajenské korenie obsahuje salicyláty, ktoré priamo plnia požadovanú funkciu. Rovnaké zlúčeniny sú prítomné v aspiríne, ktorý môže tiež riediť krv.

3. Kurkuma

Jedinečná látka kurkumín vo veľkých množstvách sa nachádza v obľúbenom korení . Látka má veľa užitočných vlastností, vrátane boja proti škodlivému cholesterolu. Kurkumín znižuje celkovú hladinu cholesterolu v krvi, čím zabraňuje tvorbe plakov.

4. Zázvor

Koreň zázvoru má vlastnosti podobné kurkume. Je to tiež silný protizápalový produkt, ktorý vám umožní liečiť celé telo. Maximálny úžitok zo zázvoru možno získať konzumáciou čerstvého. Najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom je pridať malý kúsok koreňa do čaju.

5. Škorica

Vyššie uvedený kurkumín je prítomný aj v škorici, ale v menších množstvách. Preto je škorica tiež celkom užitočná –  a chutná môžete jesť toto korenie s čerstvým pečivom. Pridajte škoricu do nápojov, akýchkoľvek jedál a dezertov a váš tlak sa normalizuje, zápal bude eliminovaný a cholesterol bude bezpečne odstránený.

6. Ananás

Výhody ananásu ako antikoagulantu ešte nie sú úplne pochopené. Zloženie ovocia však obsahuje látku, ktorá má stále skvapalňujúci účinok. Je to bromelain. Okrem antikoagulačného účinku táto látka zmierňuje zápal, takže má komplexný účinok.

7. Brusnice

Pre normálne fungovanie tela sú potrebné antioxidanty. Pomáhajú očistiť telo od škodlivých, toxických látok, ktoré vyvolávajú vývoj rôznych patológií. Brusnice sú bohaté na prírodné antioxidanty, takže úspešne očistia telo, posilnia imunitné funkcie, zmiernia zápal a posilnia orgány kardiovaskulárneho systému.

8. Paradajky

Paradajky sú považované za jeden z najužitočnejších produktov pre srdce, krv a krvné cievy. Obsahujú dostatočné množstvo vitamínu C a lykopénu na posilnenie obehového systému v čo najkratšom čase.

Tieto látky pomáhajú posilňovať srdcový sval a steny krvných ciev, takže šanca na ich prasknutie sa výrazne znižuje.

Ak pridáte aspoň niekoľko z týchto produktov do svojho jedálnička, nemusíte  sa obávať nebezpečenstva trombózy. Ale pamätajte, že všetky zdravotné problémy, ktoré pretrvávajú dlhší čas, by ste mali konzultovať  s lekárom!

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*