6 dôvodov zadržiavania vody v tele a ako to zastaviť. Je to dôležité!

Opuch alebo zadržiavanie vody je akumulácia tekutiny v tkanivách a obehovom systéme. To môže viesť k opuchu nôh, členkov a rúk.

Môže to  byť príznakom srdcového zlyhania a ochorenia obličiek. Ale ak neexistujú žiadne vážne zdravotné problémy, existuje spôsob, ako sa vyhnúť opuchu a znížiť ho.

ČO spôsobuje opuch a zadržiavanie vody v tele

1) Konzumácia potravín bohatých na soľ a nedostatok pitnej vody môže spôsobiť, že telo spotrebuje svoje zásoby, čo vedie k opuchu.
Voda spôsobuje, že bunky sa rozširujú až 20-krát.

2) Nedostatok horčíka
Tento nedostatok môže viesť k opuchu. Horčík je minerál nevyhnutný pre takmer všetky telesné funkcie, a ak ho má telo nedostatok, môže narušiť správne fungovanie tela, čo povedie k opuchu.

3) Nedostatok vitamínu B6
Tento vitamín kontroluje mnoho aspektov  rovnováhy vody v tele, jeho nedostatok  môže viesť k opuchu.

4) Nedostatok draslíka
Tento minerál je dôležitý pre správne fungovanie tkanív, orgánov a buniek tela. Je to  dôležité pre udržanie normálnej  rovnováhy vody v organizme. Konzumácia veľkého množstva soli a nízka konzumácia potravín bohatých na draslík môže znížiť hladinu draslíka a viesť k opuchu.

5) Dehydratácia

Ak pijete málo vody, môže to viesť k dehydratácii, čo spôsobí, že telo šetrí vodu a vstupuje do režimu prežitia. Tento stav sa dá zlepšiť pravidelnou konzumáciou vody a štiav bohatých na draslík.

6) Spracované potraviny
Sú bohaté na cukor a sodík a obsahujú umelé prísady, ktoré fungujú ako toxíny a zaťažujú obličky a pečeň. Potraviny bohaté na cukor, najmä umelé sladidlá, môžu spôsobiť rýchle zvýšenie hladiny inzulínu a cukru v krvi. Znížte príjem takýchto potravy čo najviac.

Tu sú niektoré byliny, ktoré môžu znížiť zadržiavanie vody vele

– cesnak
– fenikel
– žihľava
– ibištek
– petržlen
– púpava
– praslička.

Pomocou tradičnej medicíny môžete odstrániť obvyklý opuch nôh, ktorý nevznikol v dôsledku závažného ochorenia rôznych orgánov. Časovo overené recepty a účinné metódy pomôžu prekonať nepohodlie v nohách po pracovnom dni a obnoviť ich zdravie.

  1. Ľadová masáž. Pomáha pri opuchu nôh od dlhodobej chôdze v pätách. Môžete pripraviť odvar z akýchkoľvek liečivých bylín, napríklad harmanček, nalejte do formy a dajte zmraziť. Na večernú kúsky ľadu, dajte do  bavlneného vrecka a masírujte si nohy.
  2. Odvar petržlenu. Petržlen – ďalšia rastlina, ktorá pomôže vyrovnať sa s opuchom. Pripravte si  2 lyžice nasekanej petržlenovej vňate, zalejte 2 šálky vriacej vody a držte v termoske 2-3 hodiny, užívajte lyžičku 5 krát denne.
  3. Jedzte viac potravín obsahujúcich draslík.  Snažte sa každý deň jesť med, marhule, banány a broskyne.
  4. Surové zemiaky, rozotrite zemiaky na kašu na nohy a zabaľte teplou handričkou a plastovým vreckom. Nechajte  2 hodiny a potom vymeňte za  nový obklad.

Pri opuchu nôh je prísne zakázané kúpanie v teplej vode! Pri opakujúcich sa opuchoch nôh, sa poraďte so svojím lekárom.

Ak vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*