Ako ovplyvniť rast prirodzeným spôsobom a stať sa vyšším. Oplatí sa vyskúšať!

Genetika určuje výšku človeka. Genetika nemusí byť  jediným faktorom rastu človeka. Hormón HCG tiež zohráva kľúčovú úlohu v tejto oblasti. HCG, tiež známy ako ľudský rastový hormón, reguluje výšku človeka. Tento hormón je vylučovaný hypofýzou mozgu. Je nevyhnutný pre rast a vývoj nášho tela, kostí a dokonca aj kĺbov.

Ďalšie faktory, ktoré sa podieľajú na tomto procese, môžu súvisieť s obdobím tehotenstva vašej matky a dokonca aj s vaším detstvom. Faktory, ako je nízka pôrodná hmotnosť, zlé zdravie počas detstva, fajčenie počas tehotenstva atď., Môžu spôsobiť problémy, pokiaľ ide o  výšku človeka.

Ako zvýšiť rast prirodzenými spôsobmi:

1. Mlieko:

Pamätáte si, ako na vás mama kričala, že musíte piť mlieko každý deň? Tu sú dôsledky. Rodičia to vedia! Mlieko je mimoriadne bohaté na dôležité živiny a minerály pre náš celkový vývoj, najmä pokiaľ ide o rast. Okrem toho obsahuje vápnik pre kosti! Vápnik podporuje rast kosti, okrem vápnika obsahuje mlieko vitamín A a základné bielkoviny. Pomáhajú pri celkovom telesnom vývoji.

Musíte vypiť dva poháre mlieka alebo lepšie tri každý deň, aby ste videli výsledky. Okrem mlieka vám pomôže rýchlo dosiahnuť podobné výsledky aj tvaroh a jogurt!

2. Ashwagandha:  /Withania somnifera/

Podľa starovekej indickej ajurvédy má  ashwagandha kľúčovú úlohu pri podpore rastu. Ashwagandha, tiež nazývaná indický ženšen, v tom dokáže významne pomôcť. Minerály a živiny, ktoré obsahuje, pomáhajú pri raste  a zväčšujú hustotu kostí a kostrového systému. To pomáha zvýšiť vašu výšku.

Jednoducho zmiešajte dve polievkové lyžice ashwagandha v pohári teplého mlieka a vypite. Môžete pridať cukor alebo med v závislosti od vašej chuti.

3. Začlenenie jogy do vášho každodenného života:

Jóga je najlepší spôsob, ako zvýšiť svoj rast prirodzeným spôsobom. Jóga pomáha a uľahčuje uvoľňovať rastové  hormóny v ľudskom tele.

To tiež pomáha pri znižovaní stresu a úzkosti vo všetkých údoch a orgánoch  tela.

4. Navštívte posilňovňu:

Ak sa nemôžete venovať joge, potom jednoducho choďte do posilňovne. Cvičenie môže tiež pomôcť pri stimulácii rastových hormónov vo vašom tele. Dobrý tréningový režim v posilňovni vám môže pomôcť zvýšiť vašu výšku.

5. Strečing je nevyhnutný:

Keď už hovoríme o gymnastike a strečingu, ak nemôžete nájsť tú správnu posilňovňu pre seba, aby ste začlenili cvičenie do svojho každodenného života, jednoducho to urobte doma. Strečing a cvičenie je skvelé pre všetky vekové kategórie a pohlavia. To sa dá urobiť v pohodlí vášho domova.

Najlepším spôsobom, ako zvýšiť hladinu rastového hormónu v tele, je cvičenie a celková zmena životného štýlu. Medzi doporučované cvičenia patria aj aeróbne aktivity – plávanie, jazda na bicykli, beh, atď. Dôležitý je i dostatok spánku. Rastový hormón sa totiž uvoľňuje práve v noci behom spánku.

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*