Starý muž odmietol chemoterapiu a so zákernou chorobu si poradil po svojom. Dožil sa neuveriteľných 102 rokov!

Tento príbeh je dôkazom toho, že počas života nesmieme nikdy strácať nádej. Koniec koncov, je to jediná vec, ktorá s nami zostáva až do poslednej chvíle.

Mnohí chorí príliš skoro zlomia palicu a prijmú chorobu za svoju. To však nie je prípad tohto muža, ktorý nikdy nestratil nádej, že sa opäť uzdraví, a bojoval naozaj až do konca. Stamatis Moraitis žil v Spojených štátoch a v roku 1976 mu diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu pľúc. Z tejto diagnózy si však veľa nerobil, aj keď mu lekári povedali, že mu nezostáva veľa času.

Sľúbili mu šesť mesiacov života

Lekári boli naozaj nekompromisní. Povedali mu, že ak podstúpi chemoterapiu, môže si predĺžiť život približne o šesť mesiacov. Chemoterapiu však s vďakou odmietol. Pochádzal z Grécka, a keďže v tom čase bol pohreb v Spojených štátoch veľmi drahou záležitosťou, rozhodli sa s manželkou odcestovať späť do Európy. Spočiatku bol muž veľmi skľúčený. Potom však pocítil, že sa mu vracia stratená sila.
Každý deň, keď sa zobudil na tomto svete, jedol jednoduché grécke jedlo, pil víno a počítal dni, ktoré si mohol užiť podľa vlastného uváženia.

Dokonca už ani netrávil veľa času v posteli. Nechcel strácať čas. Namiesto toho začal pracovať v záhrade. Chcel rozptýliť svoje myšlienky, aby nemusel myslieť na zákernú chorobu, ktorá sa usídlila v jeho tele. V skutočnosti žil podobne ako pred zistením, že má nevyliečiteľnú chorobu. Čoskoro uplynulo šesť mesiacov a muž bol stále nažive.

Staral sa o svoje rastliny

Ten muž vstával každé ráno skoro a staral sa o svoje rastliny. Veľa času trávil na čerstvom vzduchu a často konzumoval zrelé ovocie a domácu zeleninu. Roky plynuli jeden za druhým a muž bol stále nažive. Nepodstúpil žiadnu predpísanú chemoterapiu ani inú liečbu tejto zákernej choroby. Jednoducho začal žiť zdravšie. Zjavne mu to pomohlo. Po mnohých rokoch sa rozhodol navštíviť lekára.

Preto navštívil lekárov, ktorí mu pred rokmi predpovedali, že bude žiť maximálne šesť mesiacov. Bolo to pre nich naozaj veľké prekvapenie, pretože dlho si všetci mysleli, že je už dávno mŕtvy. Napriek lekárskym prognózam však muž žil ešte mnoho rokov. Zomrel v roku 2013 vo veku úctyhodných 102 rokov. Treba dodať, že príčinou jeho smrti nebola rakovina ani iná nevyliečiteľná choroba.

Obraciate sa k nádeji v najhorších chvíľach svojho života?

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*