Toto je dokonalosť: Najlepší kávový krém, aký ste kedy mali!

Ak ste milovníkmi kávových výrobkov, a tým nemyslíme len rannú šálku kávy, ale aj kávové dezerty alebo krémy, vyskúšajte tento recept na kávový krém. Tento kávový krém je jednoduchý a hotový za pár minút. Potrebuje len niekoľko zložiek, ktoré nie sú vôbec drahé.

Na prípravu tohto kávového krému sú potrebné len tri ingrediencie, a to:

  • 140 mililitrov studenej vody vychladenej v chladničke
  • 35 gramov instantnej kávy
  • 150 gramov kryštálového cukru

Ako pripraviť krém?

Všetok cukor a instantnú kávu dajte do hlbokej misy, potom pridajte vodu a šľahajte mixérom, kým nevznikne hustá hmota. Krém vychladíme v chladničke a podávame v pohároch, pričom vrch posypeme trochou kakaového prášku alebo instantných kávových zŕn. Môžete ho jesť samostatne, ako ľahší dezert alebo ho použiť na prípravu koláčov či dezertov. Dokonale ich dopĺňa.

Tento kávový krém je skvelý aj v kombinácii s čerstvým ovocím, napríklad čučoriedkami alebo jahodami. Záleží na vašej fantázii a chuti. Tento ľahký, takmer diétny dezert môžete svojej vzácnej návšteve dopriať aj počas letného posedenia na terase alebo v záhrade. Krém môžete doplniť aj rôznymi sušienkami, napríklad s kávovou náplňou. Na zvýraznenie chuti môžete do kávového krému pridať aj kvapku ostrejšieho likéru. Prajeme vám dobrú chuť.

Páči sa Vám tento recept? Zdieľajte ho potom aj s priateľmi 🙂

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*