Toto sa stane, keď vložíte kocky ľadu do kvetináča s orchideami. Je to zázrak!

Orchidea Phalaenopsis je jednou z najkrajších izbových rastlín. Zvyčajne, keď si kúpime túto jemnú kvetinu, je rozkvitnutá. Čas plynie a prichádza okamih, keď púčiky odpadávajú a hostiteľka sa začína rozčuľovať: čo robí zle, prečo jej krása nie je príjemnejšia pre oči?

Čo sa to vlastne deje? A ako prinútiť orchideu opäť rozkvitnúť?

V priemere orchidea kvitne 3 mesiace, 2 alebo 3 krát do roka. Preto niekedy na kvitnutie musíme dlho čakať. Existuje však niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu rýchlejšie priblížiť dlho očakávaný okamih a vychutnať si sofistikovanú krásu bujných púčikov.

Tipy, ako ju opäť priviesť k životu:

1. Vytvorte rozdiel teplôt orchidey: dajte ju cez noc na chladné miesto (do 15 stupňov).

2. V zložení hnojív by mal fosfor zaberať väčšinu zloženia (koniec koncov, je to on, kto stimuluje kvitnutie) a množstvo dusíka sa musí znížiť.

3. Do kvetináča s orchideami sa odporúča namiesto zalievania umiestniť pár kociek ľadu. Takže kvitnutie možno očakávať rýchlejšie.

4. Zvlhčite vzduch okolo rastliny.

5. Črepník s orchideou umiestnite na 5 dní na tmavé miesto. Po 3 týždňoch by mal kvet uvoľniť púčiky. Táto metóda je vhodná len pre zrelé a zdravé rastliny.

6. Ak vidíte, že orchidea nekvitne, ale jej korene a listy rastú, vedzte, že teraz je čas, aby sa kvet rozvinul.

Najdôležitejšie je poskytnúť svojej kvetine správnu a dostatočnú starostlivosť. Orchidey milujú veľa svetla a obávajú sa nadmernej vlhkosti.

A aké triky používate pri starostlivosti o túto milú kvetinu?

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*