Jedzte cesnak s medom každý deň a týchto 8 vecí sa stane vášmu telu.

V dnešnej dobe si mnohí ľudia radi užívajú zdravé telo. Chceli by mať jednu vec, ktorá by sa im mohla páčiť, a to ako magickú pilulku na všetky choroby.

Jednou potravinou, ktorá nám môže pomôcť dosiahnuť veľa úžasných vecí a množstvo zdravých vlastností, je med s cesnakom.

Účinky cesnakového medu

1. ČISTENIE PLETI

Med je antioxidant. Ak ho budete konzumovať pravidelne, vaše telo sa očistí od toxínov. Cesnak má tiež antibakteriálne vlastnosti, ktoré sú skvelé pre vašu pokožku.

2. CHUDNUTIE

Ak sa chcete starať o svoju váhu, musíte prestať jesť cukor. Ale med s tým nemá nič spoločné. Jeho zloženie je veľmi odlišné od iných sladidiel. Med môže zlepšiť váš metabolizmus a to je správna vec, ako schudnúť. Cesnak obsahuje zložky, ktoré urýchľujú metabolizmus a podporujú chudnutie.

3. ZNIŽUJE CHOLESTEROL

Cesnakový med obsahuje rôzne živiny, vitamíny a minerály, ktoré môžu znížiť hladinu cholesterolu. Jeho úžasné zlúčeniny nám pomáhajú bojovať so všetkým zlým cholesterolom v našom tele.

4. SILNÉ SRDCE

Antioxidanty nachádzajúce sa v cesnakovom mede chránia naše tepny pred zúžením. Bez ohľadu na to, kde sa zúženie vyskytuje, môže spôsobiť zhoršenie pamäti, zlyhanie srdca a bolesti hlavy. Ak vypijete jeden pohár vody s niekoľkými lyžicami cesnakového medu, predídete tomu.

5. LEPŠIA PAMÄŤ

Podľa výskumov cesnakový med bojuje proti stresu, zlepšuje pamäť a obnovuje bunkový antioxidačný obranný systém. Obsahuje vápnik, ktorý ľahko preniká do nášho mozgu a je veľmi dobrý pre jeho fungovanie.

6. DOBRÝ SPÁNOK

Med obsahuje cukor, ktorý môže zvýšiť množstvo inzulínu v našej krvi. Keď sa zvýši, okamžite uvoľní serotonín, z ktorého sa neskôr stane melatonín, ktorý potrebujeme, pretože je to hormón, ktorý nám ponúka dobrý spánok.

7. ZDRAVÝ ŽALÚDOK

Cesnakový med má antiseptické vlastnosti. Odborníci odporúčajú užiť 1 polievkovú lyžicu nalačno. Budete môcť bojovať s akýmkoľvek ochorením v tráviacom trakte. Med tiež zničí všetky choroboplodné zárodky alebo baktérie vo vašom žalúdku, no dokáže vyliečiť aj malé ranky, ktoré môžu byť vo výstelke.

8. UPOKUJUJE NERVY

Je dokázané, že cesnakový med vám môže pomôcť zmierniť únavu a upokojiť nervy. Obsahuje dôležitú glukózu, ktorú naše neuróny potrebujú, aby dobre fungovali. Rýchlo sa vstrebáva do našej krvi, takže dokáže zmierniť mnohé psychické poruchy a okamžite vás uvoľní.

Recept na cesnakový med

Ak skombinujete med s cesnakom, ktorý má tieto úžasné liečivé vlastnosti, dostanete sa k úžasnej zmesi, ktorá je mimoriadne prospešná. Tento prírodný liek vám pomôže dosiahnuť optimálne zdravie a zdravý imunitný systém.

POTREBUJETE TIETO INGREDIENCIE:

  • malá nádoba s vekom
  • 1 šálka surového medu
  • 3-4 hlavy cesnaku

Cesnak ošúpte, vložte do nádoby podľa vlastného výberu a zalejte medom. Ak sú bubliny, odstráňte ich. Nádobu prikryte. Uchovávajte na chladnom a tmavom mieste niekoľko dní. Vezmite 1 polievkovú lyžicu tejto úžasnej infúzie každý deň na prázdny žalúdok. Zdravotné benefity sa dostavia už čoskoro! Budete plní energie a veľmi zdraví!

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*