Nakrájanú cibuľu položil na nočný stolík a išiel spať. Ráno nemohol uveriť tomu, čo sa stalo!

Jednou zo zeleniny, ktorá sa v našej kuchyni nachádza takmer vždy, je cibuľa. Používame ju v mnohých jedlách, hlavne preto, aby sme mu dodali hĺbku chuti, ale vedeli ste, že cibuľa má aj mnohé zdravotné benefity?

foto: freepik

Zdravotné vlastnosti cibule

Cibuľa obsahuje zlúčeniny síry , ktoré sa ukázali ako účinné pri znižovaní rizika vzniku rakoviny a detoxikujú pečeň. Cibuľa, najmä červená odroda, je navyše bohatá na kvercetín , antioxidant, ktorý  znižuje cholesterol, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, bojuje proti cukrovke, astme a iným chronickým respiračným problémom.

Od začiatku 20. storočia používali Európania cibuľu na riešenie pandémie moru. Naši prastarí rodičia používali cibuľu v tradičnej medicíne, vyrábali z nej obklady na prechladnutie, kašeľ, bolesti kĺbov a zápaly.

Ukázalo sa, že presne vedeli, čo robia, a teraz aj vy môžete ťažiť z krájania cibule a jej umiestnenia do spálne. Zistilo sa, že týmto spôsobom je nápomocná aj pri prevencii prechladnutia a chrípky.

V chrípkovom období si ľudia dávali do miestnosti kde spali nakrájanú cibuľu. Prečo?

foto: Facebook

Zdá sa, že cibuľa poskytuje prirodzenú úľavu od nepríjemných symptómov spôsobených vírusom chrípky a baktériami. Vysoko voňavá zelenina pohlcuje zo vzduchu škodlivé mikroorganizmy, toxíny a škodliviny, ktoré si vyberajú daň na vašom zdraví.

Ak si takto ľahnete do postele s nádchou alebo prechladnutím, bude sa vám v noci lepšie dýchať, a na druhý deň sa budete cítiť oveľa lepšie!

Táto metóda funguje skvele aj ako prevencia, pretože posilňuje obranyschopnosť organizmu.

Čo treba urobiť?

foto: freepik

Jednoducho nakrájajte cibuľu alebo ju prekrojte na polovicu a vložte do misky alebo pohára. Položte misku s cibuľou na nočný stolík, aby ste zabránili vniknutiu patogénov do nosa . Tento trik využijete v každej miestnosti, ak chcete vo väčšom meradle vyčistiť vzduch v domácnosti. Všimnete si, že v priebehu času cibuľa zhnedne (oxiduje), pretože absorbuje kyslík a častice vo vzduchu. Preto je dôležité ju na druhý deň vyhodiť.

Existuje veľa ľudí, ktorí sú skeptickí voči tejto metóde, ale nevedia, aká účinná je v skutočnosti . Vyskúšajte to, pretože nemáte čo stratiť, najmä vzhľadom na to, aký lacný je to produkt. Techniku ​​používam už nejaký čas a možno práve preto sa mi podarilo prekonať toto hrozné chrípkové obdobie bez toho, aby som ochorela.

Ak bol článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*