Nevedela som sa zbaviť kurieho oka, kým som nevyskúšala tento domáci recept: Za pár dní zmizol!

Kurie oko je stvrdnutá časť kože na zväčša chodidle, ktorá vzniká v dôsledku zvýšeného trenia a tlaku na túto časť chodidla. Je to mimoriadne bolestivý jav a bolesť sa dá liečiť prirodzene, pomocou listov rastliny, ktorú majú mnohí ľudia na skalke alebo v kvetináči. Je to skalná ruža!

Ak je teda roky súčasťou vašej skalky v záhrade, vedzte, že v nej máte oveľa väčší poklad, než len oku lahodiacu rastlinu.

 Šťava zo skalnej ruže má silný dezinfekčný a protizápalový účinok. V prípade kožných problémov, ako je kurie oko, si dužinu skalnej ruže prikladajte na postihnuté miesto. Najlepšie urobíte ak si dužinatý list na postihnuté miesto rovno nalepíte pomocou pásky. Vymeňte si list 2-3 krát denne, aby bola dužina čerstvá a mala čo najlepší účinok. Uvidíte, že už po pár dňoch budete mať pokoj a kurie oko sa vám nevráti. Rovnako si poradí aj s bradavicami, ktorá po pár dňoch aplikovania sama odpadne.

Domáca liečivá masť zo skalnej ruže

Môžete si vyrobiť aj domácu masť zo skalnej ruže, ktorá je výborná na popáleniny, ranky, jazvy, modriny a všetky kožné problémy.

Listy skalnej ruže jednoducho „pomliaždime“ v rukách alebo zomeľte v mlynčeku na mäso. Zmiešame s bravčovou masťou. Varíme, až kým sa šťava neodparí a masť nemá jednotnú konzistenciu. Hotovú masť uchovávame v chladničke.

Vypestujte si ju doma!

Skalná ruža je nielen veľmi nápomocná a užitočná, ale aj mimoriadne nenáročná na pestovanie, preto sa do nej rozhodne oplatí investovať viac, než do drahých liekov z lekárne. Stačí, keď nájdete skalnej ruži miesto s dostatkom slnka a skôr suchou, než vlhkou pôdou. Samozrejme, na to, aby ste si tento všeliek mohli vypestovať, nepotrebujete vyslovene záhradu, pokojne vám postačí balkón. Skalná ruža dokonca nemá žiadny problém s chladom či ostrým mrazom a stačí jej len minimum vlahy.

Ak bol článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*