Moja kamarátka schudla vďaka KOKOSOVÉMU OLEJU už 10 kilogramov! Vyskúšala som to tiež, a naozaj to funguje…

Kokosový olej sa čoraz viac stáva populárnejšou súčasťou zdravej výživy.

Okrem toho, že potláča chuť na sladké, má kokosový olej ďalšie prednosti, ktoré pomáhajú udržiavať vaše telo zdravé a štíhle.

Stopnite prejedanie a chuť na sladkosti!

Tuk v kokosovom oleji spúšťa uvoľňovanie hormónu cholecystokinínu, ktorý hovorí vášmu mozgu, že ste sýty. V mieste, kde žalúdok prechádza do tenkého čreva, sú špeciálne bunky, ktoré keď zacítia tuk okamžite vyšlú do mozgu a žalúdka signál, ktorý potlačí hlad. Tým signálom je práve hormón cholecystokinín, ktorý priamym spojeným cez blúdivý nerv oznámi vášmu mozgu, že žalúdok už máte plný, že sa tam už nič nezmestí. Ten istý hormón súčasne spomalí pohyby a vyprázdňovanie žalúdka – a to je presne to, čo potrebujete, aby ste neboli o chvíľu zase hladní.

Vedci zistili, že panenský kokosový olej zvyšuje metabolizmus. Ľudia, ktorí konzumujú 2 lyžice kokosového oleja denne spálili viac kalórií ako tí, ktorí kokosový olej konzumujú menej alebo vôbec. Rýchly metabolizmus pomáha posilniť imunitný systém a udržať štíhlu líniu.

Účinky kokosového oleja v skratke:

  • Kokosový olej telo veľmi ľahko spracuváva a poskytuje mu množstvo energie.
  • Má málo kalórií a obsahuje kyseliny pôsobiace proti vírusom, kvasinkám, baktériám a plesniam.
  • Konzumácia kokosového oleja nás udrží dlhšie bez pocitu hladu.
  • Stimuluje metabolizmus k vyšším obrátkam a pomáha spaľovať viac energie.
  • Pomáha pri ochoreniach tráviaceho traktu ako napríklad syndróme dráždivého čreva, ale aj pri Helikobakterovi v žalúdku.

Ako konzumovať kokosový olej?

1. Pridajte ho do kávy

Úplne najjednoduchší spôsob, ako konzumovať kokosový olej pravidelne, je pridať si lyžičku do rannej kávy. Týmto spôsobom nakopnete metabolizmus, vydržíte dlhšie sýti a nebudete mať nutkanie prejedať sa.

2. Funguje aj so zeleným čajom

Ak nepijete kávu, môžete si kokosový olej pridať aj do šálky kvalitného zeleného čaju, ktorý je taktiež vynikajúcim pomocníkom pri chudnutí. Táto kombinácia vás vzpruží a pomôže vám schudnúť oveľa rýchlejšie.

3. Využívajte ho pri varení

Možno vám nevyhovuje jeho odlišná vôňa a konzistencia, ale v jedle sa to naozaj stratí. Vyskúšajte pre začiatok aspoň čiastočne využívať kokosový olej všade tam, kde využívate margarín, rastlinný či olivový olej.

4. Pridávajte ho do šalátov

Rozpustený kokosový olej môžete pridať aj do šalátového dressingu či do domácej majonézy. Zvýšite tak výživnú hodnotu jedla a pomôžete aj lepšiemu tráveniu.

5. Trik s ryžou

Počuli ste už o spôsobe, ktorý zmení ryžu na perfektný diétny pokrm? Taktiež sa pri ňom využíva sila kokosového oleja. Je to úplne jednoduché. Keď budete robiť ryžu alebo rizoto, stačí keď ju urobíte na kokosovom oleji. Takáto ryža vás zasýti na dlhšiu dobu a nebudete mať potrebu sa prejedať.

Ak boli informácie v článku užitočné, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*