Príznaky cukrovky sa prejavujú oveľa skôr ako prepukne! Tu je 9 príznakov, ktoré by ste nemali ignorovať…

Cukrovka sa vo všeobecnosti diagnostikuje a lieči dlho po objavení sa prvých príznakov.

Sotva ich niekto dokáže  rozpoznať ako príznaky tejto choroby.

Predtým, ako je táto choroba  rozpoznaná, dokážu spôsobiť zmätok v tele. Naučte sa spozorovať alarmujúce príznaky, aby ste reagovali dostatočne skoro na túto zákernú chorobu.

1. Zvýšený smäd a močenie.

Toto sú niektoré z najcharakteristickejších príznakov predpovedajúcich túto chorobu. Obličky pacienta nie sú schopné absorbovať prebytočný cukor, ktorý sa odstraňuje močom. Začíname piť stále viac a viac. Zdravý človek močí asi 6-7 krát denne. Ak ste si všimli výrazné zvýšenie frekvencie, malo by vás to nasmerovať k lekárovi  na vyšetrenie  cukrovky.

2. Zvýšená chuť do jedla

Telo neprodukuje dostatok inzulínu na jeho premenu na glukózu, ktorá je zdrojom energie. Preto existuje pocit potreby jesť viac.

3. Neustála únava

Nedostatok glukózy má za následok neustály pocit nedostatku energie a únavy. Môže to byť, samozrejme, príznak iných chorôb, ale ak sa vyskytne spolu s inými príznakmi, môže potvrdiť cukrovku.

4. Rozmazané videnie

Problémy so zrakom sú spojené so všeobecnými zmenami v tele, ktoré spôsobujú opuch a deformáciu šošovky. Diabetici sa sťažujú na stratu zrakovej ostrosti. Tieto zmeny sú reverzibilné za predpokladu, že sa implementuje liečba.

5. Náhly úbytok hmotnosti bez zjavného dôvodu

Keď telo nedostane glukózu, začne spaľovať svaly a tuky, aby získalo potrebnú energiu. Nie bezvýznamná je aj dehydratácia tela, ktorá prispieva k chudnutiu.

6. Svrbenie

Nedostatok vody vedie k dosiahnutiu rezerv nachádzajúcich sa v kožnom tkanive, ktoré schne, stáva sa drsným, nie príliš elastickým a podráždeným. Začína nepríjemne svrbieť.

7. Pomalšie hojenie rán

Prebytočná hladina cukru v krvi podporuje zápal, zhoršuje krvný obeh a spomaľuje procesy hojenia rán.

8. Tmavé škvrny na koži

Zvyčajne sa objavujú v podpazuší, krku alebo rukách v takzvaných kožných záhyboch. Sú to také tiene, ktoré pripomínajú nečistoty, ale nemôžete ich umyť.

9. Brnenie a necitlivosť nôh alebo rúk

Oslabený obeh spôsobuje, že krv sa pomalšie dostáva do najvzdialenejších častí tela – na nohy, najmä na prsty. To vedie k poškodeniu nervov, čo vyvoláva pocit necitlivosti a brnenia.

Ak ste si všimli všetky vyššie uvedené príznaky, určite o tom povedzte svojmu lekárovi!

Zdieľajte tento článok aj s priateľmi!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*